17 Aralık 2017 Pazar

Blog Yazmaya Sıra Gelmiyor

Haydi çoğumuzun sorunu bu. Sosyalleşmek, birşeyler anlatıp paylaşmak için artık o kadar çok araç var ki bloğu çoğu zaman unutuyorum. Bırakın bloğu kendi aramız da dahi konuşmayı unutuyoruz.

İnstagram vaktimizin büyük çoğunluğunu alıyor. Bunun nedenlerinden birisi kolay erişilebilir olması.  instagram da anlık fotoğraflarla kendimizi ifade ederken, twitter da kısa cümlelerle iletişim kurmayı öğrendik. Sosyal ağda insanlarla konuşmayı, iletişim kurmayı sever hale geldik.

Önceden sadece çevremizde bulunan bir avuç insanla diyalog halindeyken şimdi her yerden birçok insanla bir aradayız. Paylaşımda ve etkileşim de bulunabiliyoruz.

Herkes herşeyini paylaşıyor, paylaşıyoruz. İster orda kişisel alan yaratıyoruz istersek herkese açık paylaşımlar yapabiliyoruz. Fenomenlerimiz olmazsa olmaz tabi

Fenomen olup, tanınmak, kolay para kazanmak adına her yolu deneyen bir sürü genç. Herkes sosyal medya da binlerce takipçisi olsun, tanınsın, sevilsin istiyor.  Ülke bir yerde almış başını giderken bir yerde gençlik takipçi kasma derdinde. Takipçim artsın, fenomen olayım, marka işbirliklerine gireyim para kazanayım, video çekeyim, binlerce like ve tık alayım.

Üstelik bu o kadar hızlı bir şekilde gelişti ki bu olayın neresinde olduğumuzu anlayamadık bile. Birkaç yıl öncesine kadar sadece blog vardı sosyalleşmek için. Android telefonlarda İnstagram uygulaması sanırım 2012 - 2013 yılların da başladı. Ve ortalama 5-6 sene de hayatımızın ayrılmaz parçası oldu. Her boşlukta elimiz ig ye gidiyor.

Bu durum sağlıklı mı değil mi hiçbir fikrim yok. Ama artık sosyal medya gerçeğini ve gücünü kabul ediyoruz.

Kendi adıma da umarım artık daha sık blog yazabilirim. Ya da blog yazmaya zaman ayırabilirim.
Şuraya, yana bir yerlerede ig hesabımı ekleyim belki takipçim felan olmak istersiniz sonuçta eski bloggerlardanım. Ah bir ara blog olayında da oldukça popülerdim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder