12 Kasım 2016 Cumartesi

Timeless Dizi KonusuZaman makinası her bilim insanını hayalidir herhalde. Çoğu kez tartışmalara maruz kalmış mevzu. Tabi hakkın da bir çok da film yapılmış.

Zaman makinası deyince aklımıza geleceğe dönüş ve michael j. fox ve deli doktor geliyor değil mi ?

Tamam bu kez dizi olarak karşımız da.

Bilim adamları en nihayetin de zaman makinası yapmayı başarmışlardır. Hem de bir değil 2 tane. Hazırlanan prototip sonrası aslolan daha teknolojik zaman makinası yapılır. Bir grup "terörist" olarak nitelendirilen hapishane kaçkını sayesinde bu esas olan makina kaçırılır.  Bu grup zaman makinası ile tarihin en önemli anlarına giderek tarihi akışı değiştirmeye çalışırlar. Her dizi gibi bu da içerisinde seyirciden gizlenen bir sır barındırmaktadır.

Terörit grubun hemen peşine, yedekte tutulan zaman makinası ile, "asker, tarihçi ve pilot'tan" oluşan bir grup insan gönderilir. Amaçları hem terörist grubu yakalamak hem de tarihi akışa zarar gelmesini önlemektir.

İlk bölüm de, Zeplin patlamasına gidildi. daha sonra Abraham Lincoln suikastine, ardından James Bond serisini oluşturan nazilerin içinde barınan amerikan casusu ve hitlerin olduğu döneme gittiler. Her bölüm de tarihde önemli anlara gidiyorlar.

Pek sürükleyici değil. Bazen sıkıcı da olabiliyor ama aynı zaman da kaliteli ve izlenesi bir yapım. Ekran ömrü ne kadar olur bilinmez. Reyting durumlarına hiç bakmadım ama ben 4-5 bölüm sonrasın da izlemeyi bıraktım diyebilirim. 

Yabancı dizi severseniz bu diziye şans verebilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder