9 Kasım 2016 Çarşamba

Siyah Kil Maskesi

Kil maskesini sever misiniz ?

Eski zamanlardan bu yana en bilinen cilt bakım yöntemi kil maskesidir. Birçok da çeşidi mevcut.

Kil sadece toprak değildir, içerisinde bir çok cilde faydalı mineral bulunmakta. Belki de bu yüzden asla vazgeçemiyoruz kilden.

Kil maskesinin faydaları ise; cilt'de biriken fazla yağ ve kiri temizlemesi. Bu yüzden yağlı cilde sahip olan kişilerin vazgeçilmez maskesidir. Fakat unutulmamalı ki herşeyin fazlası zarar olduğu gibi cildim yağlı diyerek kil maskesini kullanımı abartıp gün aşırı kullanayım demeyin sakın. Unutmayın ki cildin yağa da ihtiyacı var. Cildinize çok fazla sert davranırsanız daha çabuk yıpratırsınız. Ayrıca gereğinden fazla kil maskesi kullanımında  ise cildinizin sebum seviyesini bozarak cildin normalden daha fazla yağ salgılamasına sebep olabilirsiniz. 

Dediğim gibi ciltin en bilinen faydası ciltde bulunan fazla yağ ve kiri temizlemesi. Ayrıca içerisinde bulunduğu mineraller sayesin de cildinize bakım yaparak sağlıklı görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Fazla yağ ve kiri temizleyerek gözeneklerin temizlenmesini sağlar. 

Kil maskesini kimler kullanabilir ?

Yağlı ciltlerin vazgeçilmez ürünü. Peki ya karma ciltler ?

Şayet T bölgeniz yağlı yanak bölgeleriniz kuru ise. kil maskesini sadece T bölgesine uygulayın. Yanaklarınız içinse nem maskesi kullanabilirsiniz.

Kil hakkın da genel bir bilgi verip bilgilerimizi toparladıktan sonra size benim vazgeçilmez ürünüm olan kil maskesinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle benim cildim, kuruya dönük karma ve oldukça hassas. Bu ürüne kadar birçok kil maskesi denedim. Kili çok severim, çok iyi arındırıcı maske. Fakat hangi ürünü denediysem yüzümde mutlaka hassasiyet yarattı. Kaşınmalar, sivilceler, cildim hep tepki verdi.

Missha'nın siyah kil maskesinden haberdar olunca denemek istedim.

Ve kesinlikle aradığım ürünü buldum. 

Sürülmesi kolay ve çabuk kuruyor. Yumuşak yapısı var. 

Tüm yüze sürdükten sonra 5-10 dk kadar beklemesi yeterli. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayarak temizliyorsunuz. Hepsi bu.Sonrasın da ise mis gibi temizlenmiş arınmış cildiniz oluyor. Cildim çok hassas ve kuruya dönük olmasına rağmen cildimde olağan dışı kuruluk yaratmadı. 

Şu anda 2, kutumu  kullanıyorum. Severek de kullanmaya devam edeceğim. Fiyatı 38 tl civarı olması lazım. rahat 6 ay gidiyor. Haftada 1 kez yapmak yeterli. Mutlaka tavsiye ediyorum. Şans vermelisiniz.

Kozmetik ve cilt bakım yazılarına ağırlık vermeyi düşünüyorum. Kullandığım ürünlerin tanıtımını daha çok yapacağım.

3 yorum:

 1. Yektacim kil maskesi oldugunu bilmiyordum! ögrendigim iyi oldu.Benim cildim karma,burdaki eczanelere sormak lazim,yada parfümeriye...kusura bakma,uzun zaman önce biraktigim yoruma ancak bugün cvp yazabildim,tamamen unutmusum:(( sevgiler canim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım hoşgldin nasılsın ? uzun zamandır yoktun. keyfin nasıl ?

   Sil
 2. bayılırım kil maskesine, hele ki siyahına... cildim için tek geçtiği maskedir... sevgiler...

  YanıtlaSil