15 Kasım 2016 Salı

Günün Her Saati Makyajlı Kızlar

Bir insan nasıl yataktan makyajlı ve bakımlı halde uyanır ki ?

Ya kahvaltı masasın da nasıl yani ? 

Gözlerde rimel, eyeliner , cilt de bb kremler. Nasıl yani ? Bir insan ailecek yaptığı kahvaltı masasın da neden makyajlı olmak ister ki. 

Bir akrabamız var mesela sabah 5 de kalkardı. Saç ve makyaj yapmak için. Her sabah saçlara maşa ile şekil verip makyajını yapıp öyle çıkardı evden. 

Gençlik çağlarım olmak üzere, işe gitmek için 7 de kalkar 7,15 de evden çıkarım. Hala da öyle. Saatlerce ayna önünde vakit geçirmek hele ki uyku'dan feragat ederek kalkmak hiç bana göre değil.

Hem gencecik yaşlarda cilde o kadar ürün uygulamak ne diye ? 20'li yaşlar da zaten çok güzel ciltleriniz varken neden hergün fondöten kullanıyorsunuz ki ? Gerçekten bana bir anlatın. Anne sözü gibi gelecek ama 30 ve 40'lar da bu cildinizi çok arıyacaksınız. İlerki yaşlarda cildinizin yine güzel görünmesini istiyorsanız ağır içerikli makyaj malzemeleri kullanmayı bırakmalısınız.

Yine geçenler'de kuzenlerle bir düğün organizasyonuna katılmak için hazırlanıyoruz. 17 yaşında ki kuzenimin yaptığı makyajı ben hala yapmıyorum. 17'lik kız oldu 25. Kızım yapma sürme böyle şeyler dememize lakin yaptı.

Tamam hadi özel günler de yapıyorsunuz, dışarı çıkarken, belki işe giderken anlıyorum da, kahvaltı masasın da neden makyaj var. Bu süslü pakizeleri orjinal yüzleriyle görmek hiç mümkün değil. 

Sihir gibi gün boyu makyajlılar, sonra sanırım yatmadan hemen önce temizleyip sabah kalkar kalkmaz yüzlerini yıkayıp yine makyaj yapıyorlar. 

Çevrem de bir kaç kız var hiç orjinal hallerini görmedim. 

Hatta yukarda bahsettiğim 5 de kalkan arkadaş, geçenler de doğum yaptı. inanamazsınız doğum hane'den çıktı yüzü makyajlıydı. İnsan doğuma giderken ve doğum sonrasın da nasıl makyajlı olur. O gözlerde hep mi rimel hep mi eyeliner olur.  Bir insanın göz kalemi hiç mi akmaz. 

Yine gratis ve watsons mağazalarına girince belki dikkatinizi çekmiştir. 17-25 yaş arası kızlar hep çoğunlukta ve hepsi makyaj standları önünde. 

Bu mağazalar cilt bakımı ve kozmetik de öğrenci işi uygun ürünler satıyorlar. 20-30 tl ye bb krem - fondöten - pudra ne bilim işte aklınıza ne geliyorsa uygun fiyatlar da var. 

Ucuz etin yahnisi yenilmez diyorum. Çoğu ürün cildinize zarar verebilir, en basiti sivilce yapar. ( bi post yazdırmadılar, iş iş anlatmak istediğim konu sürekli dağılıyor ve ordan burdan yazmak durumunda kalıyorum)

Bu konuda sizin görüşlerinizi merak ediyorum. Lütfen paylaşın benimle - bizimle.


7 yorum:

 1. şimdilerin modası koyu renk makyaj bir de :) metrobüste her sabah siyah ruj görür oldum, sabah sabah neyin kaffası diyorum içimden..

  YanıtlaSil
 2. doğallık diye bir kavram kalmadı artık, saçı yapılı olmayan genç kız yok... ben 25 yaşıma kadar rimel ve göz kalemi hariç bir şey kullanamadım ki rimel için bile annemle ne kavgalar ettik o zaman... ama galiba benim anlattığım şeyler çok eskide kaldı ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sanıyorum ki yaşlarımız yakın bizim zamanımız da böyleydi. Anneden izin almadan hiçbişi yapamazdık

   Sil
  2. rimel için savaş vermiştim resmen, şimdikiler bunu anlamaz :) sevgiler....

   Sil
 3. makyaj deyince hemen geldim bloğunu da takibe aldım :) Maledesf gençlerimizde "bilinçli makyaj" olayı yok onun için de aslında ciddi bir eğitim şart! ben de bloğuma bekliyorum sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. makyaj yapmayı neye ihtiyaçları olduğunu bilmiyorlar maalesef bu yüzden ne bulurlarsa yüzlerine sürüyorlar

   Sil