11 Kasım 2016 Cuma

Beyond Rose Tonik

Cildiniz de temizleme sonrası tonik kullanıyor musunuz ?

Çoğu kişi ben dahil tonikleme aşamasını hep es geçeriz. Tonik nedense bir gereksiz gelir. Temizlenmiş cilde direk nemlendirici sürmeyi tercih ediyoruz.

Peki tonik hakkın da bilmediklerimiz neler ?

Toniklemek cilde sahip olduğu ph değerini geri yükler. Cildi sakinleştirir, yatıştırır. Aslında nemlendirici sürmeye hazır hale getirir.

Tonik deyip geçmeyin çok uç fiyatlara tonikler mevcut. Tonik için o kadar yüksek meblağlar ödemeyi tercih etmeyebiliriz. Gerek var mı bilmiyorum.

Toniği kendimiz de evde hazırlayabileceğimiz gibi, daha uygun fiyatlara işlevsel ürünlerde bulmak mümkün. Mesela en bilineni gül suyu.

Gül suyu çok etkili antioksidan. Hepimizin de evinde gül suyu bulunur. Temizleme sonrası bununla cildimizi temizleyebileceğimiz gibi, aslolan gerçek saf gül suyu'dur arkadaşlar.

Hatırlıyorum da lise çağlarım da dahi bize yüzünüzü gül suyu ile silin o yeter size derlerdi de kulak arkası yapardık bu sözü. Eskilerin yine bildiği birşey varmış. 

Gül suyu'nun aslında faydalarını say say bitmezmiş, ben kısaca bahsedeyim.


  • Gül suyu cildi sakinleştirir , yatıştırır
  • Cilde nem kazandırır
  • cildin ph değerini eşitlemeye yardımcı olur
  • ciltde oluşan kızarlık ve kaşıntı gibi durumların giderilmesine yardımcı olur
  • Gül suyunu sadece yüzünüze değil cildinizin ihtiyacı duyduğu her yere kullanabilirsiniz
  • Tamamen doğal oluşundan dolayı cildinizin reaksiyon göstermesi 0'dır.
  • Cildinize kesinlikle zarar vermez.
Ben de cildimi bir süredir gül suyu ile temizliyordum. Ama bilirsiniz cenazeler de dağıtılan gül suları vardır, bizim evde ondan vardı ve onunla siliyordum. Bu hafta yolum yine beyond'a düşünce karşıma gül suyu tonik çıktı.

Ürün 220 ml saf gül suyu, ayrıca içerisinde saf halde hyaluronic acid mevcut. Normal de tonikler çok akıcıdır bilirsiniz. Bu ürün öyle değil sanıyorum ki içerisinde hyaluronic acid olduğundan kaynaklı jel kıvamında yapısı var.

Temizleme sonrası cildinize uyguluyorsunuz. Sürdüğünüz anda etkiyi görebiliyorsunuz. Cildinizi nemlendiriyor ve yumuşatıyor. Nemlenderici krem sürmenize hazır hale geliyor.  Çok hoş bitkisel kokusu var. Parfüm içermiyor buna rağmen harika kokuyor. 

Fiyatı 60 tl civarıydı sanırım. Biraz pahalı gibi görünebilir ama uzun süre kullanabileceğiniz ürün.

Cilt temizliğin de tonik adımını geçiyorsanız eğer geçmeyin. Bu ürün biraz pahalı gelebilir bütçenizi aşıyorsa eğer daha uygun fiyata tonikler mevcut onlara şans verebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder