12 Ekim 2016 Çarşamba

W Dizisi

Orta yaş sendromu yaşadığım için kore can'lığım sona ermişti. Artık orta yaşlı kendini bilen bir türk kadını olmuşken ekran başında ergen bebeler gibi ağzı açık şekilde kore dizisi izleme yaşımı çoktan geri bırakmıştım. Yaşıma uygun ağır bir drama belki izleyebilirdim. Kimsenin beni gözlerde kalp şeklinde kore dizisi izlerken görmesini istemiyordum. 

Hep aynı klişe sahneler ve diyaloglardan gına gelmişti. Başlarda ayıla bayıla izlediğim klişeleri her dizide gördükçe için tamamen boşalmış hiçbir  duygu hissettirmeyen boş sahneler olarak gelmeye başlamıştı kik hala da öyle geliyor.

Peki ya W dizisi ? 

Yine mırın kırın ederek başlayıp aman neyse bir bölüm izleyim fikrim olsun diye başlanıp sonrasında merakla bölümleri beklenen bir diziye dönüştü. Konu bence efsaneydi. Klişelere boğulmadan yapılmış bir diziydi. Başrolde ki çocuğu da hiç sevmem normalde ama bu dizi de bi tatlı geldi. 

W webtoon , kore de geniş kitlelere oluşan çizgi romandır. Çizgi roman'ın ana karakteri Kang Chul, Çizgi roman yazarının kızı Oh Yeon Joo arasındaki ilişkiyi izliyoruz. Bildiğiniz kız çizgi roman karakterine aşık, hepimizin zamanın da Terry ( şeker kız candy) aşık olması gibi bir durum, Oh yeon joo yu bizden ayıran özellik ise yeon joo'nun çizgi roman dünyasına gidebilmesidir.

Kang Chul ; Webtoon ana karakteri. Olimpiyat oyunların madalya kazanan ülkesi tarafından çok sevilen atıcıdır. Bir gece ailesini ölmüş olarak  bulur ve katilin peşine düşer.  Kang Chul aynı zaman da çok zeki birisi olarak tasarlanmıştır ve zengin ve yakışıklı ve ve ve...

Oh Yeon Joo ; Çizgi roman yazarının kızıdır. Kang Chul'a aşıktır. Kang Chul'u ne zaman tehlike de olduğu zamanlar da çizgi roman dünyasına istemsiz olarak gidip gelmektedir. Kang Chul ile böyle tanışır ve ilişkileri başlar. Kang chul, oh yeon joo'nun farklı bir dünya dan gelidğini anlar ve anlam vermeye çalışır, kendi yaşadıkları dünyanın webtoon dünyası olduğunu öğrendiği anda ise film kopar. 

Park Soo Bung; oh yeon joo'nun babasının öğrencidir. Webtoon yazarlarındandır. Dış mekan çizimlerini soo bung yapmaktadır.

Seo Do Yoon ; Kang Chul'un koruması ve en yakın arkadaşıdır. 

Yoon So hee ; Kang Chul eski arkadaşı ve sekreteridir. Kang chula aşıktır. Herkes ikisinin evlenmesini bekler. Webtoon okuyucuları da ikisinin evlenmesini istemektedirler.

Katil ; Kang Chul(un ailesini öldüren kişi. Farazi bir karakter olduğu için yüzü yoktur. Ama güçlü bir kişilik olarak tasarlandığı için, kendi iradesini kullanarak Webtoon dışına çıkar. Hayatta ki tek amacı Kang Chulu öldürmektir.


Bu sene'nin şans verilmesi gereken dizilerinden bir tanesi. Vaktiniz varsa izlemelisiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder