5 Ekim 2016 Çarşamba

Descantes Of The Sun

Son dönemler de çok iyi kore dizileri yapmaya başladılar. Dramada gerçekten çıtayı epeyce yükseğe çıkardıklarını düşünüyorum. 

Daha kore dizisi izlemem hep aynı klişeler, zoraki romantik sahneler ezberlediğimiz diyaloglar derken son izlediğim birkaç dizi bu durumu tersine çevirdi.

Aslında önceliği W dizisine vermem gerekirdi. Diziyi bitireli epey zaman oldu ama hala yazamadım. oysaki çok severek izlemiştim ama elim bir türlü yazmaya gitmedi.

Descantes of the sun dizisini ise 2 günde bitirdim. Bitirdiğim en hızlı dizi bu olsa gerek. Konusu, senaryo ne kadar iyiydi tartışılır ama oyunculuklar bence çok iyiydi. 7 dalda ödüle aday olmuş 4 nü toplamış. 

Dizinin bütçesi de bir hayli yüksek. Yunanistanın bir adasında URK diye sahte bir bölge oluşturulmuş ve dizinin urk sahneleri burda çekilmiş.Maliyeti ise dudak uçuklatan cinsten 10,8 milyon dolar. Bunun yüzde %65 yunanistanda harcanmış.

Konuya gelirsek, dizi de iki çiftimiz var. Doktor  - Yüzbaşı , Teğmen doktor - Başçavuş. 2 çiftte birbirinden sempatik. Esas kızlar sonun da ezik ezik durmaktan çıkıp, daha ayağı yere basan güçlü bireyler olarak karışımıza çıkınca izlemesi de daha keyifli oluyor. 

Senarist kadın ruhuna dokunan cümleler yazmayı iyi biliyor, bu cümleler song joong ki ile birleşince gözlerinizden kalpler dışarı çıkarak izliyorsunuz. Bu adam insanı büyülüyor. Esas kızı jong hyo kyo oynuyor, ilk kez bir dizisini izlemiş olsam da bu kızıda çok sevdim. Dizinin oyuncu seçimi bence şahaneydi, hiçbir rol sırıtmıyordu. Bence diziyi bu kadar izlettirip sevdiren de kesinlikle oyunculardı.

Korean drama da ilk 5 listeme 2, sıradan girdi bu dizi. Mutlaka izleyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder