25 Ekim 2016 Salı

Cheese İn The Trap

TVN kanalının 16 bölümlük kış dizisi.
Webtoon uyarlaması.

Üniversite gençlerinin yaşadığı sıkıntıları, arkadaşlıklarını anlatan durağan bir dizi. Evet oldukça durağan yavaş işleyen bir dizi.

Yoo Jung ; Tae grup başkanının oğludur. Okul içerisinde kimliği gizlidir. Tuhaf davranışlarıyla ve sinsiliği milleti arkadan bıçaklaması ile biliniyor. Tam bir soğuk nevale. Bu karakteri 13. bölüme kadar sinir olup daha sonrasın da sevmeye başlıyorsunuz.  Tam bir sinsi yılan. İnsanların kalbini ezip geçmekten zevk alan bir tip. Dizilerde alışkın olduğumuz klişe harketlerin nerdeyse hiçbirini yapmıyor.

Hong Seol ; Uyuz, sesi çıkmayan, ezilmeye mahkum, inek gibi çalışan kız. Okul harcını çıkarmak için para kazanmak uğruna ne iş bulursa yapıyor. Yoo Jung sayesinde burs kazanıyor. Notları hep yüksek. Ama sessizliği ile ezilmeye mahkum. Annem bi sesin çıksın diye öldürdüm kendimi.

Baek İn Ho; Yoo Jung ile aynı evde büyümüş besleme oğlan. Piyanist kariyeri yapacakken yoo jung'un sinsiliği yüzünden parmaklarına aldığı darbe sonucu piyanoya küsmüştür. Hong Seol'e zaman içinde aşık olur. Onun sayesinde piyanoya geri başlar. Yoo Jung'un tam zıt karakterlisidir.

Baek İn Ha; Yoo Jung ile beraber büyüyen, in ho'nun kardeşi diğer beslemedir. Çığrtkan bir sesi var. Öldürmek istiyorsunuz. Para için herşeyi yapacak birisi. Evlerden ırak bir tip.

Jang Bo Ra; Hong Seol'ün en yakın arkadaşıdır. Kızın ömrü diğerlerine karşı hong seol'u korumakla onun hakkını aramakla geçti.

Eun Taek ; Bo Ra nın sevgilisi. Bu çocuğun da ömrü Hong Seol ve Bo Ra 'nın peşinde geçti.

Şimdi aslında diziyi sevmedim. Dediğim gibi çok yavaş ve durağan gidiyor. Lakin Yoo Jung'un soğuk nevale havası ve Hong Seol'ün uyuz tavrı bir şekilde sizi diziye bağlıyor. Sıkıyor mu evet sıkıyor ama izleniliyor. Özellikle alışageldiğimiz bir çok klişe olmaması diziyi biraz daha özgün ve izlenebilir kılıyor.

Dizinin bir de sinema versiyonu çekilcekmiş. Başrol kızımız değişmiş.

Birde Hnog Seol karakterini canlandıran Kim Go Eun hızlı bir kariyer başlangıcı yapmış ve bir çok ödül almış. Kendisinin yüzü bize henüz tanıdık gelmedi ama kore de görülen o ki başarılı bir oyuncu. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder