26 Eylül 2016 Pazartesi

Yaz - Kış Güneş Gözlüğü Kullanımı

Güneş gözlüklerini sadece yazın mı kullanırsınız ? Ya da şöyle mi sormalıyım güneş gözlüğü sadece güneşli sıcak havalarda mı kullanılır ?

Lütfen saçmalama kışın gözlük mü takılır diye düşünmeyin hemen. Ayrıca kışın gözlük takan insanlara gülmemeyi de artık öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta kış güneşi diye bir kavram var. Ve kışın hava erken kararıyor olabilir ama gün içinde güneş hala dünyamızı aydınlatmaya devam ediyor. 

Eğer ben ve annem gibi gözlerinizde kronik rahatsızlık varsa ve güneşe gözlük olmadan bakamıyorsanız kışın da gözlük kullanmak durumunda kalabilirsiniz. 

Yani gözlüğü sadece bir aksesuar olarak değil ayrıca göz rahatsızlığından dolayı tedavi amaçlı da kullanılabiliyor.

Gözlük takmanın amacı aksesuar olmaktan öteye geçince her gözlüğü takamıyorsunuz ve illa ki bazı markalara bağlı kalmanız gerekiyor.

Misal ben gerek optik gerekse güneş gözlüğün de Ray Ban'dan başka bir marka kullanmayı tercih etmiyorum. Gözlükleri hem şık ve tarz duruyor hem de gerek çerçeve gerekse cam açısından kaliteli oluyor. Güneş gözlüğünü sürekli kullandığım  da dahi gözlerim çok rahat ediyor, 

Peki güneş gözlüğü tercih ederken neye dikkat edersiniz ?

Güneş gözlüğü seçerken önceliğimiz illa ki günün modasına uygun olmakla beraber yüz şeklimize yakışan bir gözlük takmak. Ray Ban geniş ürün yelpazesiyle bu konu da da sıkıntıya düşürmüyor. Ayrıca camları da özellikli cam olmalı. UV ışınlarına karşı koruma ilk sırada yer alıyor. Araç kullanırken rahat etmek açısından Polarize özelliği de olmalı. Ve tabi fiyat olarak da çok uçmamalı.
Misal ben bu yaz Clubmaster modelini çok beğenmiştim. fakat yüksek fiyatından dolayı indirime girmesini bekliyordum ki  Atasun Optik kış indirimine girmiş ve Ray Ban Clubmaster gözlükler nerdeyse yarı fiyatına kadar düşmüş. Böylece ben de Clubmaster model gözlüğümü alabileceğim.

Atasun optik zaten uygun fiyatlarıyla herkesin gözdesi durumun da. İnternet sitelerinde de çok güzel indirimler yapmışlar. 

Bu modelin kışlık giysilerle de çok güzel duracağına inanıyorum ve hazır indirimdeyken de almanın tam sırası diye düşünüyorum. 

Gözlüksüz çıkmam diyorsanız Atasun Optik te biraz sörf yapın derim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder