1 Eylül 2016 Perşembe

Solgar Biotin Vitamin Faydaları

Vitamin deyince aklımıza gelen ilk marka Solgar oluyor tabi ki. Bitkisel olduğuna inandığımız içeriği ile kullanımı daha güvenli geliyor. 

Solgar'ın çeşitli vitaminlerini kullanıp yan etki yapan yakın akrabalarım var, o yüzden Vitamin Biotin alırken aslında biraz çekingen davrandım.

Biotin saç ve tırnak üzerinde etkili olan, saç - tırnak daha güçlenmesini sağlayan vitamindir. 

Biotin Etkisi ;

Saç kalitesini artırır , saçın çapı ve büyüme hızını  %30 oranında artırır , saçın dış etkilere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. rüzgar , fön, tozlu hava gibi. Saçın  döngüzündeki anageni uzatarak saçın dökülmesini azaltır. Alıntıdır.

Solgar Biotin , benim kullandığım 1000 mg 50 tablet. 42,50 TL gibi bir fiyata satın aldım. Bu tarz ürünlerden tam faydalanmak için 3 ay olarak düzenli kullanmak gerektiği söyleniyor. Ben 2 aydır düzenli kullanmaya çalışıyorum. Günde sadece 1 tane aç veya tok karnına alınabiliyor. 

Biotin yanın da vitamin çinko da kullanıyorum.

Normalde saçlarım oldukça yavaş uzar, öyle ki ayda 0,50 en fazla 1 cm gibi bir uzama gösterir. Biotin ve Çinko'yu kullandığımdan beri saçlarım da gözle görülür bir değişiklik oldu. Daha canlandı, uzama hızı arttı ayda ortalama 1,5 cm uzuyor , bu benim saçım için oldukça hızlı bir uzama.

Saçımın kalitesi %80-90 arttığını rahatlıkla söyleyebilirim. Açıkcası gözle görülebilen böyle bir etki beklemiyordum. Zaman zaman biotini mutlaka kullanacağım.

Ayrıca biotin suda çözünebilir olduğu için fazla alındığın da dahi idrar yoluyla fazlası vücuttan atılıyormuş.Yani zehirlenme gibi bir risk ortadan kalkıyor.

Saç hepimizin için önemli bayanlar bu yüzden biotin kullanarak saçlarınıza bir şans verin. Özellikle de çok fazla işlem gördüyse bakım yağlarının yanı sıra biotin de kullanın derim. 

Tabi ki bu işin uzmanı değilim sadece deneyimlerimi paylaşıyorum, bu vitaminler de sonuçta eczanelerde satılıyor, eczacı yardımı ile de doğru kullanımı hakkın da bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 yorum:

  1. merak ettim, deniyeceğim...

    YanıtlaSil
  2. blogunuzu yeni keşfettim ve sevdim.. takibe de aldım...bende beklerim... belki sizde benim blogumu seversiniz... sevgiler...
    www.soslubadem.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil