16 Eylül 2016 Cuma

Hassas Ciltlerin Güneş Işınlarına Karşı Koruyucu MeleğiYaz sezonu başlamadan beni hep bir stres alır. Herkesin tatile nereye gitsem, nerede kalsam, ne giysem gibi dertleri varken benim tek derdim, hassas tenimi koruyacak bir güneş kremi bulabilmektir. Evet, malesef ben güneş ışıklarına maruz kalınca ıstakoz gibi kızaran bir cilde sahibim. Aksi gibi benim bütün arkadaşlarımda esmer ve ben tüm yaz tatilimi gölgede ve üstümde krema gibi duran koruyucu krem ile geçirirken, onlar rahat rahat denizin ve güneşin tadını çıkarıyor. Her yaz, güneş sonrası ne yaparsam yapayım, kızarmış bir cilde sahip olduğum için beni gören ne oldu diye şok oluyor.


Denemediğim marka krem ya da korunma usulü kalmadı ve sonuç malesef değişmedi. Bu yüzden yaz yaklaşınca, ben düşünceler denizinde yüzmeye başlıyorum. Bir mucize olmazsa ve ben doğru ürünü bulamazsam yaz tatiline çıkmayı bırakıp kış tatiline yoğunluk vermeyi bile düşündüm. Yaşadığım tüm olumsuzluklara rağmen, yaz tatilinden vazgeçemedim. Bu sene de aksi gibi tatil arkadaşım, güneş ışınlarının ve sıcaklığının beni en çok rahatsız ettiği yer olan Antalya’da tatil yapmayı çok istediğini söyledi. Ben iyice huzursuz oldum ve birşey de diyemedim.


Sendromlu bir pazartesi günü, mesai saatinin daha başındayken, iş arkadaşım Ece, her tatil dönüşü olduğu gibi esmer teni ve parıldayan gözleri ile yanımda belirdi. Önce Fethiye tatilini anlattı, fotoğraflarını gösterdi ve beni umutlandıran bir şey paylaştı. Tatilde, deniz kenarında kitabını okurken, yan tarafında ki bembeyaz tenli bir kadının güneşin altında rahat bir şekilde güneşlendiğini fark etmiş. Güneşe çıkılabilen bir saat olmasına rağmen, ben çıkamadığım için Ecenin bahsettiği kadının kullandığı ürün ile çok ilgilendim. Tatile çıkmama bir hafta kala, La Roche Posay güneş kremimi, kozmetik alışverişlerim için tercih ettiğim Turuncukasa.com adresinden aldım. Hatta dayanamayıp oturduğum sitenin havuzunu hafta sonu kullanıp kremi deneme fırsatını da yarattım. Mucizevî bir şekilde, güneş ışınlarının hassas tenimi çok hafif bir şekilde pembeleştirdiğini söylemeliyim. Tatilim güneşten kaçmadan, keyifli geçecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder