27 Eylül 2016 Salı

Bu Havalar da Ne Giymeli

Birçoğumuzun en sevdiği mevsimdir aslında sonbahar. Sonbahar sadece hüznü değil ne giysem sorununu da beraberinde getiriyor. Havalar ne sıcak ne soğuk ne de ılık. 

Bir gün içerisinde 4 mevsim dahi yaşayabiliyoruz. Sabah hava sıcaklığı 5 dereceyi gösterirken öğlene doğru 20 lere çıkıyor. Akşam üstü tekrar dan 10 derecelere düşüyor. Yazlık giymek için fazla serin, kışlık giymek için fazla sıcak.  Dolap karıştırmaya başlıyoruz şunu mu giysem üstüne şunu mu alsam, bot mu giysem, babetler günü kurtarır mı. Birde psikolojik olarak kışlık giysi giymeye henüz hazır değiliz 

Lakin benim giyinme konusun da en rahat ettiğim mevsimdir sonbahar. Etek üstüne uzun salaş ince bir kazak, boynuna da uzunca bir atkı dola çık sokağa.  

Zaten bu mevsimde trençler, uzun hırka, blazer ceket kurtarıcı rolünde. Top Gun filminde Tom Cruise giydiği ceket vardı hatırlarsınız. Savaş pilotlarının giyindiği ceketler bu sonbahar da bu ceketler modaymış. Bomber ceket deniliyormuş. Moda da bir yerde kendi kendini tüketmeye başlıyor ve sürekli bir eskiye dönüş. 

Benim içinse aslolan rahatlıktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder