30 Eylül 2016 Cuma

Aile İlişkileri Nasıl Olmalıdır ?

Biraz ailemden bahsetmek istiyorum. Anne ve Baba tarafı biraz kalabalıklar. Eskiler tabi çocuğa önem verirmiş şimdi ki gibi 1 en fazla 2 çocum yapıp bırakmazlarmış. O zamanlar nasıl geçineceğiz bu çocuklara nasıl eğitim vereceğiz ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağız gibi düşünceler yok.  En büyük çocuk genelde anne rolünde diğer kardeşlerine göz kulak oluyor, çocuklar da kendi kendine büyüyor. İsteyen okuyor istemeyen okumuyor. Bu çocuk büyüyünce ne olacak kaygısı yok belli bir yaştan sonra da girip bir işe çalışıyorlar. Babam mesela aa aslında babamın hikayelerini anlatsam roman olur. Bir ara onunla ilgili post yapayım. 

Neyse efendim annemgil tarafından bahsetmek istiyorum. Dayıcık ve teyzoşlardan. Hepside birbirinden ilginç şahsına münhasır şahsiyetlerdir.

En küçük teyzemi, cemile teyze (annennem)  40 yaşında doğrmuş. onun aklı hafif güzeldir. Canı ister konuşur canı istemez konuşmaz. Ortadan bir kaybolur nerde oturduğunu naptığını kimse bilmez, tetikleyici bir sebep bulunca tekrar ortaya çıkar herkesle görüşür. Aynı mahalle de oturduğumuz zamanlar da beni görüp sırtını döndüğü ya da yolunu değiştirdiği ya da görmezden geldiği çok olmuştur. Böyle davrandığını hiç kabul etmez ama. Her pazar söz de kahvaltıya çağırır ama daha evini yurdunu bildiğim yoktur. Bu cumartesi pijama partisi yapcam sende gel dedi bakalım.

Ortanca teyzem kankim olur. Alemcidir. Oyun havaları vazgeçilmezidir. Kimsenin bilmediği 3, 4, sınıf arabeskçileri obilir. Sırdaştır. Evine geleni gideni, yedirmeyi içirmeyi pek sevmez ama bunu da kabul etmez. Ona giderken biraz düşünmek lazım.

Hayatta kalan 2 tane de dayım var. Birisi çok konuşur, çok komiktir, İşi gücü gırgır şamata kaynak muhabbet. Bana şekerim der canı isterse dayıcığım der. 

Küçük dayım, siniri tersi pistir. Ağzından iki kelimeyi zor alırsınız. Onunla telefonda konuşmak ölüm gibidir. Konuşuyorsa bile mıymıyından bişi anlamazsınız. Bana farklı şekiller de hitap eder. Bende ona genelde beybi felan diyorum sebebini altta bana yolladığı mesajları paylaşcam ordan anlarsınız.

Dayı ve teyzelerimle garip bir ilişkimiz olduğunu düşünüyorum. Dayı teyze diye hitap etmem pek.  Genel de teyzelerime isimleriyle hitap ederim. Yani isimlerini biraz sevimli hale getirip kısaltarak söylerim.Hoşlarına gidiyor. Onlar da bana kanki diyorlar.
 
Sizin aile ilişkileriniz nasıl ?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder