20 Ağustos 2016 Cumartesi

Nadiaya Sözüm Var

Daha önce bahsetmiş olduğum "annemi bir göz daha görebilsem" kitabının devamı niteliğinde. Zana'nın hikayesi kaldığı yerden devam ediyor.

Annesi sayesinde çocuğundan vazgeçerek yemen'den kurtulmayı başaran zana maalesef arkasında nadia'yı bırakmak zorunda kalmıştır.

Nadia çocuklarından vazgeçmeyi göze alamamış ve zana'dan çocuklarıyla beraber onu kurtarmasını istemiştir. 

Zana'nın ilk kitabı yazma amacı da budur aslında. Seslerini kamuoyuna hatta dünya ya duyurarak Nadia'nın kurtulmasını sağlamak.

Zana, İngiltere'ye döndükten sonra mücadelesine aynı şekilde devam etmiş, dünyayı  ayağa kaldıracak girişimlerde bulunmuştur, hatta Türkiye de dahi geniş ses bulmuştur bu durum. Ama Zana ya en büyük yardım Fransa'dan gelmiştir.

Yemenle yapılan bir çok görüşme, araya hükümetler dahi girmiştir Peki ya zana'nın bu uğraşları neticesinde Nadia kurtulabilmişmidir ??

Bu soru aklınıza ilk kitapta düşüyor ve hemen netten araştırma yapmaya başlıyosunuz Ben bu konuda yabancı bir blog da birşeyler buldum, her iki kitabı da okuyan herkes gibi bunu araştırmaya başlıyorsunuz.

Bu arada zana ingiltere de hem nadia'yı kurtarmaya çalışırken diğer taraftan da modern hayata uyum sağlamaya çalışıyor. Zana  İngilterede ki yaşamın da tekrar çocuk sahibi olarak mutlu bir birlikteliği ona destek arkadaşları ve ailesi oluyor. 

Öyle ki zana'nın çok küçükken yemene gönderilen kardeşleri de tekrar ingiltereye dönüş yapıp orda yaşamaya başlıyorlar fakat hepsi 1 eksikle hayata devam ediyor.

Peki ya Nadia o ailede ki yerini alabildi mi acaba ?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder