26 Ağustos 2016 Cuma

Clinique CC Krem


Bir süredir tek başına kullandığım cc krem. Çok büyük beklentiler içine girerek almıştım ama bana göre garnier , loreal gibi markalarla aynı düzeyde, Sadece clinique markası diyerek bu kremi almaya gerek yok diye düşünüyorum.

Bitsin diye uğraşıyorum bitince yenisini almayı düşünmüyorum. Çünkü vereceğim o kadar paraya değmiyor. Geçen sene 90 tl civarında bir tutara almıştım şu anda fiyatı ne kadar hiç bilmiyorum.

Oldukça hafif yapısı var, kapatacılığı her cc gibi orta derecede. 30 faktör güneş koruması var. Bu açıdan tercih edilebilir, güneş koruması olması hoşuma gidiyor. 

Hafif yapısından kaynaklı cildiniz kremi emiyor,ilerleyen saatlerde dahi yüzünüzden akmıyor. Ve ciltte yağlanma yapmıyor. Benim cildim kuru ve hassas bir cilt, cildim de herhangi sivilceye ya da yağlanmaya neden olmalı. Yüzümle gerçekten uyum içerisinde.

Ve ben cc üzerine pudra ile kremi sabitliyorum. Böylece eşarplara da çok fazla bulaşma yapmıyor. 

Kapağı açıldıktan sonra kullanım süresi 24 ay olduğu için bayağı ömürlük bir krem. Günlük uygulama da tabi 6 -9 ay gibi bir sürede bitecektir , ama benim gibi ara ara kullanıyorsanız uzun ömürlü olması da bir avantaj. 

Kullanmış olduğum bb-cc kremler içerisinde en beğendiğim Missha'nın bb si , clinique ise 2, sırada yer verebiliyorum.

Ama clnique markasına bu kadar para vereceğinize bence alternatif firmaları düşünün derim. Missha ve Beyond gibi markalar bb - cc işinde en iyilerden olduğunu düşünüyorum.

2 yorum:

  1. Yekta Hanımcım geçmeyen siyah noktalar için ne gibi işlemler uyguluyorsunuz merak ediyorum doğrusu :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. missha nın siyah kil maskesi bebeğimmm

      Sil