16 Ağustos 2016 Salı

Bir Alışverişkoliğin İtirafları

Dün ki yazımda bahsetmiş olduğum alışverişkolik hastalığı ile ilgili eğlenceli bir film buldum. Romantik komedi tadın da oldukça hoş vakit geçirmek için ideal.

Başrolleri Isla Fisher (muhteşem gatsby'den hatırlayabilirsiniz) ve Hugh Dancy paylaşıyor.

Rebeccanın ailesi oldukça tutumludur ve çocukluğun da herşey de gözü kalan becky büyüyünce bunun acısını fena çıkartıyor. Alışveriş yapmaktan ve özellikle renkli kıyafetler almaktan vazgeçemeyen becky işyerinin kapanmasıyla beraber oldukça sıkıntılı bir duruma düşer. 

Tam bu anda kader cilvesini gösterir ve becky konusu finansman olan bir dergi de köşe yazarlığı kapar, İnsanlara tasarruflu harcama yapmayı tavsiye ederken kendisi borç batağının içindedir ve katıldığı bir tv programın da da bu durum ayyuka çıkar. 

Bu sırada beckynin hayali moda dergisinde yazar olmaktır ve aslında beklediği iş teklifinini de alır. Fakat artık aklı başına gelen becky daha fazla kapitalizmin oyununa gelmeyeceğim der ve teklifi  reddeder ve  evinde ki bir dünya eşyasını da arkadaşlarının yardımıyla beraber açık artırma düzenleyerek satar. 

Filmin bütün konusunu anlattım size artık izleme gereği duymayabilrsiniz. Ama alışveriş yapmaktan yakınıyorsanız ve eğlenceli birşeyler arıyorsanız izleyin derim.

6 yorum:

 1. :)) Yazıların art arda gelmesi de iyi oldu, tamamladı birbirini. Zorla öğreteceksin tutumlu olmayı :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. daha bitmedi bir tane daha gelecek bu tarz yazı :P

   Sil
 2. eveeet çok tatlı film yaaaa :)

  YanıtlaSil
 3. Alışveriş çılgınlığın ben de karşıyım.Elimden geldiğince bu çılgınlığa dahil olmamaya çalışıyorum.

  YanıtlaSil