27 Ağustos 2016 Cumartesi

Bioderma White Objective Gündüz Kremi

Sıcakların bittiği sonbahar aylarının geldiği şu zamanlar leke tedavisinin de başlangıcı niteliğinde.

Birkaç gün cilt lekelerimle nasıl baş ediyorum, cildimi nasıl aydınlanmasını sağlıyorum biraz bundan bahsetmek istiyorum. 

Geçen sene yine tatil dönüşü artan lekelerim için soluğu doktorumun yanında almıştım. ve yine her zaman ki gibi doktorum  inatla senin lekelerin için bir işleme gerek yok, kremlerle bunu çözebiliriz diyerek expigment yazmıştı.

Günlük bir krem istediğim de ise bana bioderma7nın White Objective serisinden lekeler için olan gündüz kremini tavsiye etti. 

Ürünü yaklaşık 9 aydır düzenli kullanıyorum, bir kez daha anladım ki kremler mucize yaratmıyormuş. Ama şunu söyleyebilirim yüzüme bir aydınlık geldi. 

Biraz da size kremin yapısından bahsedeyim, normal kremlere göre daha akıcı bir yapısı var. 

Ürünün pompalı oluşu kolay sürülmesini sağlıyor. Ayrıca ürün ambalajının küçük göründüğüne bakmayın, ürünün kullanım süresi açıldıktan sonra 9 ay, ve düzenli kullanılınca tam da o kadar gidiyor. 

Hiç bir krem tek başına lekeler için yeterli olmuyor maalesef, bunları hep yardımcı ürün olarak görmek lazım. Lekeler için günlük nemlendirici arıyorsanız tavsiye edebileceğim ürün.

İtiraf ediyorum ki  kozmetik manyaklığım var. Çevrem de bir çok arkadaşıma bu konuda danışmanlık dahi yapıyorum hatta onların ürün alışverişleri beraber yapıyoruz.  

E hal böyle olunca birçok ürünü aslında alıp deniyorum, kiminden çok memnun kalıp kimini ilk kullanım sonrası çöpe atıyorum ama nedense burdan pek paylaşım yapmak pek aklıma gelmiyor ama bundan sonra bu konuya daha çok eğileceğimin bilgisini vermiş olayım.

6 yorum:

 1. Bu konuyla ilgili yazılarınızı merakla bekliyorum bende sivilce lekelerinden muzdaribim.Tavsiyelrinizi bekliyorum😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba , sivilce lekeleri için acnelyse diye bir ilaç var ama tabi doktora başvurarak kullanın bu ilacı, yanlış kullanım da yüzde atom bombası patlamış gibi bir hal alabiliyor :)

   Sil
 2. Bu konularla ilgilenen biri olarak cilt lekeleri için şunu söyleyebilirim.
  tedavilere her zaman yaz bitiminde başlanmalı ve güneşten mümkün mertebe kaçmalı ve bu da yetmez koruma faktörlü ürünler kullanmalı.
  bu tedaviler hep zaman ister ilk uygulamada zaten cevap verirse ben o ürünün kimyasından şüphe ederim.
  kilo gibi düşünmek lazım insanlar uzun bir süreç içerisinde kilolu denecek hale gelir ama bir kür yapayım bir ayda kilolarımın hepsi gitsin isterler mümkündür de, fakat sonrası sağlık açısından iyi olmaz. cilt lekeleri de böyle..
  sinsi sinsi başlar ne zaman başladığını anlamazsın bile sivilce gibi hop diye bitiverdi sanır çoğu kimse... yılların izidir onlar halbuki:)

  iyi bir temizleme, tonik, nemlendirme ürününüyle birlikte kullanılmadır.
  aydınlatma nitelikli ürünler eşitleme görevi görür ve koyu halkaları açmaya çalışır fakat bu bazen çok uzun zaman alabilir pes etmemek lazım. lekelerle baş etmekten vazgeçtiyseniz hiç değilse çoğalmasın diye bütün kozmetik ürünlerinizin güneş korumalı olmasına dikkat etsenizde bu çok iyi iş görür bir alternatif olur.

  ayrıca sivilce kremleri eğer sivilceye sebep olan özel bir rahatsızlığınız yoksa bir eczane ya da hekim tarafından önerilmesi şart değildir. sivilcedeki yağı çeken ve günaşırı sönmesini sağlayan ürünler var.

  benim tavsiyem dünyada en çok tercih edilen 5 prestij markasının dışında kozmetikle alakalı birşey denememeniz. çünkü sonu emin olun kesinlikle ve kesinlikle hüsran olur. yüz deneme tahtası değil neticede zarar veriyoruz bu şekilde.

  5 prestij markası neler bilmeyen bulamayan varsa sorsun söylerim.

  sevgiyle kalın gevezeliğim için kusura bakmayın.. bayadır blog okumuyordum siftah maduru oldun dürri yekta :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba bilgiler için teşekkür ederim, lekelerle savaşmayı bırakmadım sadece lekelerim görünmez derecede geçtiği için leke bazlı kremler kullanmaktan vazgeçtim. :) 5 prestijli marka derken hangilerini kast ettiğinizi merak ettim.

   Sil
 3. Ben hala ısrarla siyah noktalar için bir öneri bekleyen takipçinizim yekta hanım, sizi severek takip ediyorum ayrıca bu tür paylaşımlarınıza devam edin lütfen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haftada bir kez peeling ve kil maskesi canım :)

   Sil