13 Temmuz 2016 Çarşamba

Tatille Beraber Gelen Cilt Lekeleri için Tedavi Önerisi

Kış aylarında özenli bakım yapıp koruma altına aldığım cildim maalesef, yazın gelmesi üstüne de tatil, deniz, güneş eklenince lekelerimde yazl mevsimiyle beraber maalesef geri döndü. 

3 senedir biliyorsunuz leke sorunu yaşıyorum. Her sene tatilden sonra doktoruma koşup leke tedavime başlıyorum. tam bitti oh derken yeniden lekeler geliyor. Hem de aynı yerden, iz yaptı artık orayı.


Güneş kremimi hiç değiştirmem, doktorum başka krem tavsiye etmiyor, İlla ki Solante Pigmenta olacak. Yaz kış sürerim kendisini.

Deneyimlerimden yola çıkarak benimle aynı sorunu yaşayan kişiler varsa sizlere yegane tavsiyem, denize girerken yüzünüze kremi yetirmeyin. Bırakın krem yüzünüz de beyaz olarak kalsın. Ve denizden çıktıktan hemen akabininde yüzünüzü asla tuzlu bırakmayın, hemen yıkayın ve tekrar aynı şekilde kremlenin. 

Bu sene bu yöntemi denedim ve lekelerim önceki senelere göre çok daha hafif belirginleşti. Öyle ki bu sene doktora bile gitmeme gerek kalmaya bilir.

Cilt lekeler için kullandığım kozmatik kremlerde var, sizlere onları da tantacağım yine doktor tavsiyesi ile almış oludğum ürünler. 

Ama şunu öğrendim ki lekelerden kesin kurtuluş yok. İstediğmiz kara koruyalım - koruyun  lekeler güneşi gelince geri geliyor. en azından daha belirgin olmasını ya da çoğalmasını önleyebiliriz. 
2 yorum:

 1. ben de yaz kış koruyucu kullanıyorum ama hiç bir etkisi olmuyor. bu krem eczane ürünü mü, yağ oranı nasıl?
  benim sivilce problemim de var da.
  eğer az yağlı ise denemek isterim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. eczane ürünü evet. bu markanın cilt sorununa göre farklı güneş koruyucu kremleri var. bi incele istersen.

   Sil