12 Temmuz 2016 Salı

TARZAN EFSANESİ

Dün kuzenim mesaj atıp evdeysen sana gelicem deyince hadi dedm jest yapayım sana yemek - sinema olayı yapalım.

Daha önce bahsetmiştim, imax sinemasından sonra normal sinemaya gidemez oldum. Tarzan filmi de imax de gösterime girince kaçmazdı. 

Film başrolünde İsveçli aktör Alexander Skarsgard oynuyor., kendisini ilk kez izledim ama True Blood diye bir dizi vardı hala devam ediyor mu bilmem o dizinin kadrosunda yer almış. Bu film için doğru seçim olduğuna inanıyorum, Tarzan rolünün hakkını çok iyi vermişti.

Jane ise daha önce pan am dizisinde izleyip güzelilğine hayran kaldığım Margot Robbie oynuyor. 

Film de usta birde oyuncu var tabi ki Samuel L. Jackson. Kadro efsane , film efsane.

Anne babasını kaybettikten sonra ormanda goriller tarafından büyütülen tarzan normal insan hayatına dönerek ingiltere de babasının soyunu devam ettirip asil bir hayat sürmektedir. Doğup büyüdüğü topraklar Belçika kralı yerli halkı köleleştirerek kongo'nun elmaslarına göz dikmeştir. Tarzan kendisine kurulan tuzak sonucu Kongo'ya geri döner.

Filmde muhteşem görsel efektler yer alıyor. Anlatabileceğim bir çok detay var ama çok fazla spam da vermek istemiyorum. Tarzan ve goril kardeşinin savaşını izlemek, tarzanın ormanda ordan oraya nara atarak salınmasını izlemek, orda o topraklarda, o atmosferde olmak istiyorsunuz. Kongo'nun doğasını hayran hayran izledim.

Eğer şehriniz de imax varsa biraz fazla ödeyerek bu filmi imax de izleyin yegane tavsiyem olacaktır.

3 yorum:

  1. filmi gözüme batman superman de fragman verilince gözüme kestirdim. Bende gidiceeem :D

    YanıtlaSil