15 Temmuz 2016 Cuma

Pokemon Go Nedir ?

6 temmuz da piyasaya çıkmasına rağmen bir çok sosyal medya platformunu geride bırakan, her yerde bahsi geçen, sokaklarda parklarda ellerinde telefonla pokemon avlayan insanlardan haberiniz var mı ?

Ankara da Güven Park başta olmak üzere ,yüksel caddesine kadar uzanan sosyal medya üzerinden gruplaşarak buluşan sayıları 200 lere kadar çıkan insanlar bu mekanlarda pokemon avlıyorlar.

90 lı yıllarda ilk çizgi film olarak piyasaya sürülen ve sevilerek izlenen çizgi dizi, ününe ün katarak 20 yılda büyüdükçe büyüdü ve akıllı teknoloji ile buluşarak gerçeğe en yakın teknoloji kullanılarak piyasaya sunulan oyun sayesinde artık herkes pokemon avcısı.

Aslında muhteşem bişi bir o kadar da saçma geliyor. Hepimiz PİKAÇU yu severiz.

 Zamanıda herkes "seni seçtim Pikaçu" diye bağırdı. Ben olayı o şekilde seviyorum, ilk çıktığı çizgi dizi halini sonrası beni sarmaz. 

Ama gençler için sosyalleşme, iletişime geçme, oyunu birebir hayatında yaşamak muhteşem bişi. 
Oyun şu anda sadece üç ülkede açıldı ama android kullanıcıları apk üzerinden oyunu indirip kurabiliyorlar. Kaçak yollara başvurunca da pokemon go da bazı hatalar oluştuğu açıklanmış. Dünya da herkese açık hale gelmesi bundan dolayı ertelenmiş fakat talep patlaması üzerine yakında ülkemizde de açılır diye umut ediyoruz.

Şimdiden watsapp , snapchat , instagram gibi bir çok sosyal medya aracını geride bırakmış bile. Öyle ki twitterla yarışıyormuş. 

Türkiye de yasal olarak aktif hale gelince mutlaka denerim diye düşünüyorum. Tamam itiraf edeyim oynamak için can atıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder