19 Temmuz 2016 Salı

Pokemon Go Nasıl Oynanır ?

90 lı yıllardan hatırlıyorum pokemonu. O yıllarda çocuğun birisi kendini pikaçu zannedip balkondan atlayınca çizgi filmde 4. sezonundan sonra yayından kaldırılmıştı. Bizde yayınlandmadı ama bütün dünya da çığ gibi büyüyerek devam etti.

2 hafta öncesinde de oyunu android ve ios üzerinden açıldı. Gerçi ülkemiz de hala yasal olarak yayınlanmasa da kaçak yollardan cep telefonlarına yüklendi ve elimiz de telefon her yerde pokemon arar olduk.

Peki nasıl oynanır bu oyun ?

Pokemon go indirip telefonunuza yükleme yaptıktan sonra, google üzerinden gmail ile oturum açıp kullanıcı adı oluşturarak oyuna başlıyorsunuz.

Size verilen 250 adet poke topla olduğunuz civarda karşınıza çıkan pokemonları yakalamaya çalışıyorsunuz.
Pokemonlar özelliklerine göre size karşı direniyor. Bazen poke toptan kaçabiliyorlar. Yakalamak pek kolay değil. Pokemonlar kendi aralarında, yeşil ( kolay yakalanan ) , Sarı (orta seviye) ve Kırmızı ( zor yakalanan) olarak karşımıza çıkıyor. Seviye atladıkça daha zor pokemonlar karşınıza çıkıyor.

5. Seviye ye ulaşınca GYM merkezlerine giderek bir takım seçip, poke savaşı yapabiliyorsunuz.
Pokemon oynamak içzin GPS açık olması lazım. Olduğunuz konuma göre pokemonlar çıkıyor.

Peki pokemon en çok nerde yakalanır ?

GYM merkezlerine yakın yerlerde daha çok pokemon oluyor. Ankara da parklarda , merkezi yerlerde oldukça çok. Her an bir pokemonla karşılaşabilirsiniz.

Oyuncular birbirlerine sürekli olarak Pikaçu yakaladın mı diye soruyor. Bunu da atlamayalım. Çizgi Filmden tandığmız pokemonları yakalamak daha eğlenceli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder