4 Temmuz 2016 Pazartesi

Eski Blogcular

Eskilerde yani eski postlarda şöyle bir dolaşmaya çıktım da, 2011 - 2012 yılları, bloğun - bloggerların cafcaflı zamanları. Postlara ve yorumlara önem verildiği zamanlar. Şimdiyle kıyaslamadan edemedim.

Belki o zaman akıllı telefonlar sayesinde genişleyen sosyal medya hayatımız da bu kadar aktif olmadığı için elimizde bir blog var deyip sahip çıkmışız. 

eski yorumları okudum.. samimi , içten, hele yıllık izin olayım varmış ki herkes benim kadar çok sevinmiş. O zamandan sürekli yorumlaştığım bazı bloglara gittim, malesef birçoğunu kapanmış , bir kısmını ise eskisi kadar aktif bulamadım. 

Tabi bende kapıldım bu sürece. Şurda 2 aydır yeniden düzenli post gimeye başladım. Öncesinde birçok kez blogla ilgili denemelerim oldu, bıraktıklarım oldu, zaman ayıramadığım için yazamadığım günler - aylar oldu. Velhasıl şimdi burdayım, umarım tekrar böyle aralar vermem gerekmez. 

Hediye çekilişlerimiz olmuş. Birkaç blogger arkadaş hediye etkinliği düzenlemiş, içlerinde hala severek kullandığım hediyeler gelmişti bana. 

Yine tabi blogger buluşmaları, daha önce bahsetmiştim çok kıymetli arkadaşlarım oldu burda. Bundan sonrası için böyle arkadaşlık kurulurmu bilmem ama o zamanlar da olmuş, ne de güzel olmuş.

Kendi postlarımda gezerken, o zamanlar daha güzel daha özenli yazdığımı fark ettim. Şimdilerde iyice konuşma dilinde yazar olmuşum. Karşında ki bir arkadaşınla dertleşmek gibi oturuyorsun klavye başına başlıyorsun anlatmaya, daha önce demiştim artık okurken dönüp başa sarmam pek.

Eski blog arkadaşlarımı ziyarete çıkacağım tekrardan. Yeni blogger arkadaşları da bekliyorum, kendilerini tanıtsınlar. 

Artık birçok aktif blogda dahi yorumların azlığını görüyorum, oysa ki yorum bırakmak çok önemlidir. Bende maalesef çoğu zaman okuyup geçiyorum, yorum bırakma konusunda pek iyi değilim ama bu önem verilmesi gereken bir konu diye düşünüyorum.
6 yorum:

 1. Eski blog heyecanı kalmadı gerçekten. Yazmaya ilk başladığımda sabah uyandığım gibi bloğa bakardım, yorum var mı, kimler neler yazmış diye. Ne oldu ise heyecanı kalmadı, kendimde dahil yavaş yavaş çekildik yazı yazmaktan.
  Bende eski blogları bir ziyaret edeyim. Bir iki yorum yazayım. Kelebek etkisi olur belki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. acemi blogger aynen sürekli blogu ve blogcuları takip ederdim. ama artık pek yazan da yok sanki.

   Sil
 2. Baştan sonuna kadar hak verdiğim bir yazı. Evet artık hiç yorum yazmıyoruz, bakıp geçiyoruz. oysa yorum geldiğinde ne de sevinirdim, unutmuşum. Seviyle... http://ruyakiiz.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yorumlaşmanın güzelilğini unutmuşuz, yorum yazmak ve yazdığın yoruma cevap bulmak. birebir iletişime geçmek gibi oluyor güzel oluyor vesselam

   Sil
 3. ben de şu yabancı dil belasından bi kurtulayım, döneceğim inşallah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet sen bayağı boşladın blog yazılarını.

   Sil