7 Haziran 2016 Salı

Yıldız Düşüklüğü Nedir ?

Halk arasında çok duyarız, yıldızı düşük, yıldızı yüksek diye. Bu konuda birçok kaynak da farklı yazılar var.

Nihat Hatipoğluna göre ; yıldız düşüklüğü veya yüksekliği diye birşey çok olay sadece nasibinizin olup olmaması. Yani yıldız diye tabir edilen şey = Nasip diyor.

Astrologlara göre ; doğumunuz da yıldızların almış olduğu şekle göre doğuştan  yıldızınız düşük veya yüksek olabiliyor. Yani sizin doğum haritanız da , siz doğduğunuz anda gökyüzünde yer alan yıldızların konumları, düşük enerjili ise sizde bundan etkileniyorsunuz.

Yine başka bir kaynakta okuduğuma göre , yıldızınızın düşük olması yada düşürülmesine etken boyutsal varlıklar, kötü enerjilere maruz kalma gibi durumlarda da yıldızınız sonradan düşebiliyor.

Yıldızınızı yükseltmek diye bir olgu var mı bilmiyorum ama kötü enerjilerden korunmak için, yani negatif enerjilerden korunmak için, bildğimiz birçok dua var. en çok bilineni nazar duaları. 

Benim en çok okuduğum dua , tabi Ayetel Kursi'den sonra Kalem Suresinde geçen şu ayettir.

"Ve in yekadullezîne keferû leyuzlikûneke biebsarihim lemmâ semiu'z-zikre ve yekulûne innehu le mecnûnun ve ma huve illâ zikrun lil âlemîn."

"Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. "O, mutlaka bir mecnundur" diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.." (Kalem Sûresi, 51-52) 

Ve bir de sabah ve akşam okunmak üzere ;

"Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim." duasını sabah üç kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez." (İbni Mace)

Yine arkadaşlarım ve çevremde tecrübe ettiğim bir olay, negatif enerjileri kendimde toplamam. öyle ki insanların direk gelip bana seninle konuşunca rahatlıyorum, üzerimde ki bütün ağırlık gidiyor demeleri ve o ağırlığı benim üzerime atmaları oldukça rahatsız edici. 

Hatta bu negatif enerjiden kendimi korumak adına okumuş olduğum duaların yanı sıra ametist taşı almayı düşünüyorum. Biliyorsunuz taşların da enerjileri var ve bu enerjilerden faydalanabiliyoruz.

 Peki ya nazar ? Nazar hayatımızı nasıl etkiler ?

Birkaç gün önce tecrübe ettiğim bir olay. arkadaşlarımın doğum günü hediyesi olarak aldıkları çok özel bir saati takmıştım ve işten çıkış saaitini sayıyordum. Bunu snapchat de paylaşmamın ardından, 30 dk geçmedi saatin kordonu kolumda kırıldı. 

Takipçilerim arasında kem gözlü birileri var sanırım. :) 

Lütfen başkasında beğendiğimiz eşyalara "maşallah" demeden geçmeyelim.

Ayrıca yıldız düşüklüğü , yıldız nasıl yükselir gibi konularda bilgi sahibi iseniz bu postun altına yorum olarak bırakabilirsiniz. Bıraktığınız yorum yazıya edit yapılarak güncellenecektir.


11 yorum:

 1. Bana bu hep söylenirdi çocukluğum da gençliğim de acaip nazara gelen biriyim oldukça sıkıntılı şeyler yaşadım geçmişte.
  Hele ki çocuklara maaşallah diyelim bunu çok önemsiyorum.Nazarlar kötü bakışlar hepimizden uzak olsun.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aminn inşallah.insanlar beğendikleri şeye maşallah demiyorlar çok kızıyorum

   Sil
 2. benimde en cok rahatsız oldugum ama bunu yeni yeni farkettiğim sey seninle konusunca rahatlıyorum diyen insanlar.. onlar nezaman yanımdan ayrılsa ben o ana kadar full enerji dolu iken o gittikten sonra baş agrısı mide agrısı halsizlik mutsuzluk seklinde kıvranıyorum fena enerji sömürücü insanlar.. cok etkiliyor beni olumsuz olaylar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. birdefnemasali evet bizler negatif toplayıcılarız. :) Kötü enerjiyi kendimizde toplayıp sonra atamıyoruz. Bence bizde ki pozitif enerji de negatifleri çeke çeke yok oluyor.

   Sil
 3. İlgimi çeken bir konuyu görünce koşarak geldim. Gayet güzel bir yazıydı, duaları da not ettim. Diğer okuduklarıma ilave edip salıcam evrene :)) O enerji alanlar benimde çevremde mevcut. Galiba bende onları çekmede mıknatıs etkisi görüyorum. Dualarını ettikten sonra biraz hava almak istersen bana da beklerim http://senbenvehickimse.blogspot.com.tr/ sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sende ki duaları da paylaş lütfen :)9 gelip alayım hatta

   Sil
  2. İnşirah suresini okurum bol bol.. Sıkıntıyı büyük ölçüde alır:)

   Sil
  3. O çok güzel bir suredir. kötü hissettiğim zamanlarda ben de anlamını hatırlarım, iyi gelir..

   Sil
  4. duha suresini de tavsiye ederim. Çok rahatlatıcıdır

   Sil
 4. Yıldız düşüklüğü konulu açıklamaları komik buluyorum; çünkü gökyüzünde görmüş olduğumuz yıldızlar, geçmişe ait. ışıkları bize ulaşana kadar bazıları yok olmuş bile olabiliyor.
  Nazar da sadece inana değer diyor psikolog tanıdıklarım, ki gerçekten öyle sanırım. Çünkü inanmadığınızda bilmeden kendimizde bi koruma gerçekleştiriyormuşuz.
  bi iş arkadaşımın konuştuğumuz bir konuda kıskançlığını beli ettiği anda çorabımın durduk yerde cırtttt diye kaçmışlığı, elimdeki kahvenin birden elim titreyerek dökülmüşlüğünü de yaşadım.
  bazı insanların gerçekten yoğun bir enerjileri var. ve ne yazık ki bunu olumsuzluğa kullanıyorlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. negatif enerjisi üst düzey yapmış kişiler tanıyorum ve gördüğüm anda bile kaçasım geliyor.

   Sil