15 Haziran 2016 Çarşamba

Takip Edilesi Endonezyalı İg Fenomenleri


Tesettür ülkeden ülkeye hatta aynı coğrafya da yaşayan kişiler arasında bile yaşadıkları yere göre değişkenlik gösterebiliyor.Misal Ankara da dahi beypazarı ilçesine giderseniz eski insanların baş örtüsü olarak büyük kocaman tülbentler örttüğünü görürsünüz. Şehir merkezinde ise bu durum daha farklıdır.  

Aynı şehir, aynı coğrafya da bile farklılıklar bulunurken, peki ya başka ülkelerde kapanma şekli nasıl acaba ?

Gelişen teknoloji sayesinde ülkeler , kıtalar artık birbirine yakınlaştı ve etkileşim içerisine girdik. Mesafeler gittikçe kısalırken, kültürler de bir nevi harmanlanabiliyor. 

Kullandığımız en yaygın sosyla medya aracı olan İg sayesinde, farklı ülkelerde yaşayan müslüman kardeşlerimizi takip etme şansımız oluyor. Kimisi bize çok yakın gelirken kimisi daha farklı gelebiliyor.

Beğenerek takip etitğim İg kullanıcılarını dönem dönem burada paylaşıyorum biliyorsunuz.

Geçenlerde, Dian Pelangi'den bahsetmiştim hatırlarsınız. Kendisi dünya çapında tanınan çok ciddi takipçisi olan birisi ve ister istemez ondan etkilenen bir çok kişi mevcut. 
 
Bugün ise örtünme biçimlerinden dolayı takip ettiği aliaqueen'den bahsedeceğim ve takip etmenizi  tavsiye ediyorum.Bunun nedeni,  bol elbiseliri , geniş örtüleri ve renkli giysileri ile hem zarif hem şık hem tesettüre uygun olabileceğini benim için kanıtlamış olması.

 Belki onlar sıcak ülke de yaşadıkları için büyük örtüleri bu kadar rahat kullanıyorlardır, bilemiyorum.
Türkiye de bu tarz kıyafetler bulabilsek denemek isterim.

Türkiye de bu tarz büyük örtüler satılıyor mu hiç bir fikrim yok. Bizde de bazı arkadaşlar çarşaflarının üstüne büyük örtüler örtüyorlar ama o örtüler nerde nasıl satılır bilmiyorum.  Her zaman da imrenerek bakmışımdır onlara.

instagram kullancı adı aliaqueen, 239 k takipçisi olan birisi. Ben size bazı paylaşımlarını ekliyorum, merak edenler için ig de daha fazlasını bulabilirsiniz.


kıyafetleri şık ve oldukça rahat. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder