2 Haziran 2016 Perşembe

Kore Dizilerinden Uyarlama Dizi : No:309

2014 yılında yayınlanan kore dizisi Fated To Love You'dan uyarlanan fox kanalının yeni dizisi No:309 yaz dizisi olarak dün akşam ekranlar da yer almaya başladı. 

Aslında bu dizi 2008 tayvan yapımı, koreliler tayvanlılardan almış bizde korelilerden almışız.

Daha önce de kore dizilerinden uyarlama dizi ve filmler yapıldı. Hatta bu duruma alıştık artık. e tabi kore dizileri gençler arasında bu kadar popüler olunca, türk yapımcı ve senaristler de bundan pay almak istiyor.

Kanal d ekranların da hala devam eden hayat şarkısı da yine kore dizisinden uyarlama olduğunu hatırlatayım.

Fated to love you dizisini severek izlemiş birisi olarak, türk yapımını izlemeyi pek düşünmüyorum. Dün akşam sonlarına doğru şöyle bir baktım ama beni sarmaz gibi. 
Neden mi böyle ön yargılı yaklaşıyorum, koreli oyuncular komedi sahnelerinde bence çok iyiler. Bu diziyi sevmemize neden olan başroldeki kibirli, zengin, gıcık ceo rolünü çok iyi oynayan Jahng Hyuk. 

Furkan palalı dan aynı performans çıkcağını düşünmüyorum.
 

Orjinal dizi konusu, otel odasının karışması sonucu ve aşırı içki neticesin de aynı yatakta uyuyup, hatta birlikte olan bu birliktelik sonucu hamile kalan kızımız ve esas oğlan arasındaki yakınlaşma anlatılıyordu. Tabi esas kız fakir , masum, ezik , sessiz.  esas oğlan ultra zengin, ukala , kibirli. Anlaşması zor bir ikili dizi ilerledikçe birbirlerine tabi ki de aşık oluyorlar. 

Kore yapımı 16 bölüm'den oluşuyordu. Burda ki temennim bizimkilerinde diziyi 16 bölümde bırakması. orjinal senaryoya bağımlı kalmaları. Çünkü gençlerin kore dizilerini sevmelerinin - sevmemizin etkisi olayların içinden sürekli entrika çıkmadan kısa ömürlü olmaları. 

Korkarım ki bu dizi bizim elimiz de ne hale gelecek.

Oyunculara değinecek olursam, çilek mevsiminden tandığımız  Demiz Özdemir ve gerçekten tanımakta zorlandığım Furkan Palalı. Furkan Palalıyı en iyi TRT dizisi Kızıl Elma'dan hatırlarsınız. 

3 yorum:

 1. Bende mimin var la bebe :D gel de al hemen :D

  YanıtlaSil
 2. Aaa bu dizide mi alıntıymış.Fated to love you'yu izlemiştim çok da sevmiştim ama Türk versiyonuna bakmadım.
  Ben de bir ara böyle Türk versiyonları yazıyordum ama baya eleştiri oldu milletten paylaşmıyorum artık.Neymiş alıntı diyemezmişiz falan millet alıyor bal gibi ben deyince suç oldu yeaa Allah Allah :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Bildiğin alıntı dizi bunlar, senaryo kısmında koreli insanların adları yazıyor. Paylaşın bence :)

   Sil