21 Haziran 2016 Salı

Fiziksel Çalışma Ortamı Ne Kadar Kötü Olabilir ?

 En kötüsünü görmediniz duymadınız daha, bu yazıdan sonra bileceksiniz.

 Bir iş yeri düşünün, eski püstü konteynerın içinde yaşam savaşı veren kızcağız. 

Etrafından örümcekler sallanan, tanımadığı böcek türleri duvarlara yapışıp kalan hatta bazen görmediğim kadar büyük arılar camlarda geziyor. Hatta bazen masa üstünde fare pislilkeriyle bile karşılaşıp ozon manyağı olan birisi.
 
öyle ki böcekler yakında beni de doğal ortamlardan sanıp üstüme yuva yapacaklar diye korkuyorum.

Ve 36 dereceye ulaştığımız bu sıralarda yazın serinlemek için klima yok, kışın ısınmak için eski bir ısıtıcı var. 

 Yaşarken bu kadar kötü gelmiyordu ama yazınca durumun dehşeti ortaya çıktı,  Dile dökülünce zulüm içerisinde olduğumun farkına vardım.

Lütfen neden öyle bir işyerinde çalışıyorsun ben olsam dakka durmam gibi şeyler söylemeyin yorum dahi yazmayın. Dile kolay 8,5 yıl, tazminat diye bir olgu var biliyorsunuz, bırakıp gitmeme gönül razı değil, durmama bedenim razım değil bende gelecek güzel günleri düşünüyorum.


Elbet gelecek bir güzel günde bana, inanıyorum, istiyorum, umutsuzca istiyorum..

Yoksa Gregor Samsa gibi bir sabah işe gelmek için uyanacağım ve bedenim bir kısmı dönüşmüş olacak. Belki bacakçıklarım olur yada kanatlarım olur, annem beni öyle görünce dehşete düşer eminim. Ya da korkudan kalp krizi geçirir. Samsanın ailesi gibi bana tahammül edeceklerini sanmam, ama sonum Samsa'ya benzer muhtemelen, bir köşede evrim geçirmiş şekilde ölcem ve beni kürekle çöp poşetine ordan çöp konteynırına ordan da semt çöplüğüne ve belki de geri dönüşüm alanına gönderilecem.

4 yorum:

 1. Allah yardimcin olsun ne diyeyim :)

  YanıtlaSil
 2. Yektam sen hep böyle bi yerde miydin ya sanki farklı hatırlıyorum ben ofis gibi falan? Merak ettim şimdi nerede çalıştığını. Umarım kurtulursun bir an önce.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. baharcım aynı yerde çalışıyorum senelerdir ama taşınıyoruz sürekli, 2 senedir böyle biryerdeyim. amin inşallahh mübarek günlerde

   Sil