8 Haziran 2016 Çarşamba

Endonezya'lı İnstagram Fenomenleri

Daha önce bahsetmiştim, endonezya halkanın %99 müslüman olunca aralarından ig fenomenleri çıkmamasının zaten mümkünatı yoktu. Hatta bana göre tesettür anlamında ig fenomenliğini ellerine geçirmişler. 

Bunlardan dünya da en çok bilinen isim, dikkat edin dünya'da diyorum nedeni ise 4,2 milyon takipçisi olması.
ismi , Dian Pelangi  öyle sanıyorum ki tesettürlü ig fenomenleri arasında en popüler olan isim kendisi.

Sürekli dünya seyahatleri yapan, çeşitli etkinlikler düzenleyen ve çeşitli etkinliklerede juri olarak katılan birisi.
Geçen sene Türkiye'ye de gelip, İstanbulu gezmişti.

Dian Pelangi kaliteli görselleri ve tesettüre getirdiği farklı bir yorumla dünya da yerini almış durumda. Giyim tarzı tesettüre ne kadar uygun bilinmez bu tartışma da zaten bitmez ama kendine has bir tarzı olduğu aşikar.

Bizde ki ig fenomenleri gibi, markaların vitrin mankenliğini yapmıyor. Sıcak bir ülke de yaşamasından sebep belki de canlı renklere farklı yorumlar katıyor.

Baş bağlama şekilleri henüz ülkemizde keşfedilmedi. Bize de pek uyduğunu düşünmüyorum, bazen oldukça abartabiliyorlar. Ve bazen üst üste kıyafet giyerek kendince yorumluyor. 

öyle veya böyle dünyaca tanınan bir isim olmayı başarmış. 

Dian Pelangi web sitesine burdan ulaşabilirsiniz."Endonezya 256 miyon civarında vatandaşıyla adalar ülkesi. Ekonomisi fazla gelişmemiş kısmen fakir bir ülke gibi görünse de , bu konu da sanki biraz bizim ülkeye benziyor. ig fenomenlerinini lüks tüketim malları kullanması dikkat çekici."Hiç yorum yok:

Yorum Gönder