10 Haziran 2016 Cuma

En Orjinal Cuma Mesajları

Kapitalist sistemden din sömürücüleri de fazlasıyla paylarını alıyorlar. Gazeteler de bugün şöyle başlıklar karşıma çıktı ; 

- en güzel cuma mesajları

- en özel cuma mesajları

-sevdiklerinize bu mesajları gönderin mutlu olsunlar (tamam bunu ben uydurdum)

ve insanlar bu mesajları gönderiyorlar. Cuma günü  mesajları , kandil günü mesajları , ramazan bayramı mesajları, kurban bayramı mesajları, bütün dini günlerde gönderilen mesajlar. Allahım sana geliyorum...

Annemden biliyorum , kadınlar arasında bu mesajlar çok tutuluyor. Sana gelen mesajı aynı kişiye gönderemezsin mesela. Sana gelen mesaja karşılık sende güzel bir mesaj yazmalısın. Yani hazır mesajlardan bir tane bulup yollamalısın. 

Cuma mesajı atmazsanız kızan büyüklerimiz var. 

Ben sadece hayırlı cumalar derim. yada hayırlı kandiller. Benim için yeterlidir. Az öz ve samimi.

Ama bunu beğenmiyorlar.

O kadar uzun mesajlar var ki , bana gelenleri hiç okumuyorum. biliyorum ki kalpten çıkmamış, ha bu mesaj güzelmiş deyip yollanan mesajlar. 

Samimiyetsiz.

Kelimelerden bile alıyorsunuz o soğukluğu, hiç sevmiyorum.

Kendi ailem içerisinde cuma mesajı yollamazsam kızıyorlar, hayırlı cumalar yazınca beğenmiyorlar, bende orjinal mesajlar yazmaya başladım.

Misal ;

"Havalar gibi değişken ruh halimize, ilaç gibi gelecek cumanız,  mübarek ve bombasız geçsin. "

Yağmırlu bir günde yazmıştım bunu da
"hava da kara kara bulutlar, sema da bekleyen yağmurlar, yerde oluşan çamurlar, hayırlı cumalar"

"Yeni yılda yeni bir cumaya uyandığımız bu saatlerde yağan rahmet sonrası çıkan gökkuşağı gibi renkli bir gün diliyorum. Hayırlı bereketli cumalar."

Bir hafta mesaj yollamayınca gelen aramalar sonrası yazdığım mecburi mesaj.
 
"Mücbir sebeplerden dolayı bir haftalık boşluğumuz oluştu. Efendim hayırlı cumalar dilerim. Soğuk havalar da içimizi ısıtacak dualarımız olsun. "


2 yorum:

  1. Ben mesajın genelini sevmiyorum. Çok önem verilen bir şey mesajla kutlanmaz bana göre. Telefon açarsın hem karşındakinin halini hatırını sorarsın hem kutlamanı yaparsın. Her gün yeni bişey adet oluyor, Allah akıl versin hepimize. Buarada senin mesajlar gayet yaratıcıymış :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. aramak en güzeli ama ben aramaya çok üşeniyorum. :)

      Sil