23 Haziran 2016 Perşembe

Concealer Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Kullanılır ?

Ten makyajının tamamlayıcısı olarak vazgeçilmez ürünlerden birisi concealer. Bir o kadar da seçimi zordur. Hangi tonu almalısınız ,sizin cilt tipinize uygun ürünü nasıl bulacaksınız. 

Hatta concealer nedir, nasıl kullanılmalı, gece ve gündüz için farklı concealer kullanmaya gerek var mıdır ? 

Öncelikle belirtmeliyim ki concealer ve kapatıcı hep birbirine karışmakta öyle ki artık birbirlerinin yerine bile kullanılmakta. Aralarında ki en önemli fark kapatıcı kusurları kapatırken, concealer aydınlatmak için kullanılır. 

Kapatıcı fondöten öncesi kullanılır, cocealer ise fondöten yahut bb - cc krem üzerine uygulamalısınız ki cildiniz daha aydınlık bir görünüme kavuşsun. 

Concealer aydınlatıcı bir ürün olduğu için cilt tipinizden ya da kullanmış olduğunuz fondötenizden bir ton açık olmalıdır, Cildinizle aynı ton yada birkaç koyu ton seçerseniz teninizi aydınlatmış olmazsınız.

Ayrıca concealer ürünleri sadece göz altına değil, yüzünüzde aydınlık görünmesini istediğiniz yerlere sürebilirsiniz. Burda dikkat edilmesi gereken unsur, yüzünüzün sadece tepe noktaları yani yüksek yerlerine kullanarak aydınlık bir görüntü vermelisiniz. 

Concealer seçerken dikkat etmeniz gereken bir nokta da , göz altında ince çizgilere dolarak sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek ürünler seçmemek olmalı. Daha ışıltılı bir görünüm olsun isterken olduğunuzdan daha kırışık ve yaşlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu ürünler hem likit hem de kremsi olarak mevcut. Likit ürünleri kullanmak daha kolay ve daha iyi sonuç verebiliyor.  Likit ürünleri kullanırken parmaklarınız yerine fırça ile kullanmayı deneyin.

Ve bir püf nokta daha, göz altınıza concealer uygularken, göz altınız da ters üçgen oalcak biçimde sürün ve fırça yahut sünger yardımıyla teninize yedirin. Concealer uygulayabileceğiniz diğer bir nokat ise kaşlarınızın tam altıdır. O bölgeye de çok yoğun değil hafifçe sürüp yediririrseniz cildinizde ki, renk tonu eşitsitsizliğini gidererek bütün doğal ışıltılı bir cilde kavuşursunuz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder