30 Haziran 2016 Perşembe

Birde Bu Açıdan Bakalım

Ülke olarak son yıllarda oldukça zorlu süreçlerden geziyoruz. Bulunduğumuz coğrafya gereği tarih boyunca hep olayların içerisinde yer almış bir milletiz.

Ülke içinde birlik ve beraberliğimizi iyice kaybetiğimiz zamanlar geçirmekle beraber artık duyarsızlaşmaya da başladık. Doğu ve batı diye ayrılmış durumdayız, ama bunu hala idrak edemiyoruz. 

Biz inanmamayı tercih etsek de ülkenin doğusunda savaş var.

ülkenin batısında ise herkes günlük hayatına devam ediyor. Yine eğleniyoruz, tatil planları yapıyoruz, gülüyoruz, yani normal hayatımıza aynen devam edip, doğuda ki olaylara sadece tv ekranından bakıp ah vah diyoruz. 

Bu durumu öyle kanıksadık öyle uyutulduk ki, yanı başımızda bombalar patlıyor, canlar gidiyor ama umrumuzda değilmiş gibi yaşamaya devam ediyoruz. 

Atatürk Havaalanın da bomba patlatığı haberini duyduktan sonra tv kanallarını gezdim ve sadece haber kanalları bu durumdan bahsediyordu. Sürekli izlenen kanallar, Flash Tv havasına bürünmüş yayınladıkları yazlık dizilerden ödün vermeden yayın akışlarına devam ettiler. 

Bu olayların siyasi , politik yanı hakkın da hiçbir fikrim yok, olmasını da istemiyorum. İstediğim şey duyarsızlaşmamamız, bu yaşananlar NORMAL değil, normalmiş gibi hayatımıza devam edemeyiz.

Eve kapanalım, dışarı adım dahi atmayalım, ayaklanma çıkarılm tabi ki bunları kast etmiyorum sadece DUYARSIZLAŞMAYALIM. Birlik olalım, Üzüllelim, Yasımızı Tutalım...

Öyle sanıyorum ki artık ya kanserden, ya kalp krizi  ya da  patlamadan öleceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder