18 Haziran 2016 Cumartesi

Baş Örtüsü Kullanımı - Misafir Yazar

Bloğuma bugün , mel'den notlar misafir yazar olarak katılıyor, Mel çok küçük yaşlarda tesettüre girdiğini ve baş örtüsü için neler tercih ettiğini bizimle paylaştı. Sizinde  bu konu üzerine söylemek anlatmak istediğiniz düşüncelerinizi varsa misafir yazar olarak bana yazılarınızı yollayabilirsiniz. 

Mel diyor ki ;

Örtünmeye küçük yaşta başladığımda aklımda nasıl yapacağım diye sorular yoktu çünkü ben şanslıydım benden büyük iki ablam vardı :)

İlk başlarda eşarp görünümlü tülbentlerle dolaştığımı hatırlıyorum, okula gidip gelirken özellikle en rahat onlar olurdu.

Lise dönemimde bol bol şal kullandım. Tabi o zamanlar şallar şimdi ki gibi değildi :)

Yine de bir Bursalı olarak ipek şallarla tanışmam eskiye, üniversite yıllarıma dayanır, o gün bu gündür ipek şallar favorim. 

Düz renk olmaları her şeyle uyması ve şık durmaları benim favori sebeplerim.

Yaz için iyi bir tercih olmadıkları gerçek, o yüzden yazın şifon şallarla kapışır vaziyette ipekler :)

Eşarp kullanmayı pek sevdiğimi söyleyemem. Yine de  çekmecemde fazlaca mevcutlar :/  Eşarpta tercihimse  tivil eşarplar. Kullanımı daha kolay, modeller güzel. Asla tercih etmem dediğim bir eşarp varsa o da ipek eşarp. Kullanımı çooook zor bence.

Ezcümle,Örtünme kararı almış ve ne yapacağını bilemeyen kardeşler, tesettür Allah'ın emri. Çok düşünmeye gerek yok. Siz bu yola girdiğinizde yeterki dualara ve Kur'an'a sarılın. Gerisi çorap söküğü gibi...

Sizler için bu yazı dizisini hazırlayan ve konuk eden Yekta'cıma da kocaman teşekkürler.


Daha önceki başörtüsü kullanımı yazılarını aşağıda ki linklerde bulabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder