12 Haziran 2016 Pazar

Annemi Yetiştiriyorum

Annemi Yetiştiriyorum, Yakamoz yayınlarından çıkan Özlem Açar kitabı. 
Özlem Açar hamileliği süresince ve sonrasında her anne'nin yaşamış olduğu tecrübelerini bebeğinin dilinden bizimle paylaşıyor. 

Kitabın bu şekilde yazılmış olması, kitaba eğlenceli ve daha okunur bir yön katmış.
Bu kitabın en önemli özelliği gelirinin KORUNCUK VAKFI'na bağışlanacak olması. Bu açıdan bu kitaba olan duyarlılığın artmasını umuyorum.

242 sayfalık bir kitap, öyle eğlenceli ve yalın bir dille anlatılmış ki yüzümde ki gülümseme ifadesiyle elime alır almaz 100 sayfa okumuşum. 

Yazarın anlattığı bir çok şeye çevremden gözlemlediğim için bunları okumak ayrı bir keyifliydi, ve çoğu yerde bizde yeğenime aynı şeyi yaptık diye okudum.Her annenin içerisinde kendini bulacağın bir kitap olmuş.

 Dahası böyle bir kitapta cümlelerin altını çizeceğimi düşünmezdim ama 20, sayfadan itibaren altı çizili cümlelere başladım.

Bu kitapta ki altı çizili cümlelerimi ayrı bir post olarak," sevdiğim kitap cümlelerim" bölümünde yarın paylaşacağım.

Özlem Açar hamileliğinden itibaren bizlere anlatmaya başlıyor. Herkes gibi hamile olduğunu öğrenince tecrübesiz bir anne olarak, endişeleri, aklında olan bir çok soru ile öncelik internet araştırmaları,  bebek doğduktan sonra annelerin en büyük problemi bebeğin gaz sancıları , gece uyumaması, yemek yememesi. Bebek yürümeye başlayınca evdeki ikaz lambaları, her şeyi merakla keşfetme hikayesi. 

Ve kitabın sonlarına doğru ayrılmış özel bir bölümde var. Mültecileri vuran savaşın acımasız yönü, sahile vuran kücücük bir beden. Ruhu çoktan melek olmuş uçmuş cennete.

ülkemizde bebek ve çocukların yaşadığı  tarifi imkansız acılar.  işte bu çocuklara yardım etmek istiyorsanız lütfen bu kitabı satın alın. Çünkü bütün gelir "Koruncuk Vakfı'na! bağışlanacak.

Elimde bir güç olsaydı , dünya üzerinde bir tane bile mutsuz çocuk kalmaması için kullanırdım. Ne yazık ki böyle bir gücüm yok ama KORUNCUK VAKFI var.

Ben okuduğum kitabı anne olmaya hazırlanan bir arkadaşıma hediye edeceğim. Yeni doğum yapmış yahut yapacak anne adayları varsa çevrenizde keyifle okuyacaklardır.

3 yorum:

 1. Merhabalar. Blogumda paylaşabilir miyim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba tabi ki kaynak göstererek istediğiniz şekilde paylaşım yapabilirsiniz.

   Sil
 2. O kadar güzel anlatmışsın ki...
  Hemen bir tane de ben edinmek istiyorum.
  Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil