20 Mayıs 2016 Cuma

Blog dan arkadaşlık olur mu ?

zaman zaman böyle bir post yazmak aklıma gelir sonra da aman nazar değer şimdi reklam gibi olmasın bla bla bla diyerek vazgeçerim. 

Bugün şöyle düşündüm madem ki bugün cuma, insanda sevdiğine sevdiğini söylemeli o zaman bunun altına sığınabilirim.

Şimdi efendim 2011 yılından beri blog yazarım, tabi bu ortamdan birçok kişi ile tanışıp çok güzel arkadaşlıklarım oldu. Çoğu ile hala görüşürüm. Bilirsiniz önceden blogcu toplantısı çok revaçtaydı o zamanlarda birçok arkadaşlığın temelleri atıldı.

Hele ki blogdan 5 kişi var ki hala görüşüp hasbihal ederiz. Ev toplantıları , bebek görmeler, ev ziyaretleri. akşam yemekleri derken sürüp gider görüşmelerimiz.

Mesela yasminim , sonra mell hatta yasminin söz fotolarını melle beraber çekmiştik. Hele ki mel'in evinde ramazan iftarları , ya da yolum melin evinin olduğu civara düşerse çay koy geliyorum diye aniden gitmeler.

Diğer bahsettiğim iki arkadaş artık blog yazmıyorlar, iş güç derken fırsatları olmuyor.

En sona bıraktığım kişiyi çoğunuz tanıyorsunuz  nabrut, kendisi hayatıma taa ilk blog açtığım zamanlarda girmiş olup yerini özenle korumaya devam etmektedir. Nabruttan bahsedecek olursam, kendisi  yanağında ki gamzesiyle sevimlilik abidesi. çekirdek çitlenecek komşu kızı. Çat kapı alo fetva hattı. Hayatım da ne güzel yer etti. 

Yavru vatanda yaşadığı için çoğu zaman görüşememekten hayıflanırız. Birde bizim whatsapp konuşmalarımız vardır ki görmeniz lazım. zaten görmeniz için de onları artık zaman zaman post yapıcaz.

Allah cuma günü hürmetine sizinde karşınıza böyle güzel insanlar, arkadaşlıklar çıkarsın.


7 yorum:

 1. Melike'yi tenhada sıkıştırıp döversem senden ayrılır mı acaba?
  Yasmin'de çoluk çocuğa karışıp düşsün artık yakandan.
  Ben kıskanç bir sevgiliyim, Nazım hikmet ne demiş;

  "Bir gönülde iki sevda olamaz
  yalan
  olabilir. "

  Hangimiz yalan söyle bana? Şu an bu yazıdan mutlu olmam gerekiyordu ama içimde gereksiz bir huzursuzluk baş gösterdi. Sevdiğini yaban ellere bırakıp gitmiş denizci gibiyim. Dönmem imkansız ama içime şüphe tohumları atıldı bir kere. Yok çat kapı çay içmeye falan gidiyormuş, eyy Melikeee bunu bir daha eve alırsan başına geleceklerden beni mesul tutma.
  içimdeki cadı kadını herkese gösterdikten sonra;
  arada ne kadar huysuz olduğum gerçeğini sakladığın için, içimden geçenleri yüksek sesle söyleyemeyeceğim şeyleri bile seninle paylaşabildiğim ve senin çoğu ergence saçma sapan düşüncelerimi bile tahammülle dinleyip bir de cevap verdiğin için, en önemlisi kimseye anlatamadığım -çünkü beni anlamayıp itham edeceklerini biliyorum- şeyleri dinlemekle kalmayıp anladığın için, bazen çok dert ettiğim bir şeyi sen normal gibi gsterip beni rahatlattığın için, bana arkadaş olup hayat tecrübelerinle de ablalık yaptığın için seni çok seviyorum. -daha devam edesim vardı ama nazar değerler diye susuyorum-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahahahahaha yavrum ben senın ıkı katınım ustune otursam yeter :D :D çok cüretkar gördüm seni yapma :D

   Sil
 2. ne kadar şahane bir insan oldğumu unutmuşum, hatırlattığın için sağol şimdi herkesler benimle arkadaş olmak isteyecek sonra sen daha çok huzursuz olcaksın. bence beni kötülemelisin :)) hem ben bu kadar şey yapmadım sana öyle gelmiş

  YanıtlaSil
 3. Canım nabruta kesinlikle katılıyorum :-)
  Böyle yazınca acayip toplanasım geldi gerçekten, ne kadar özlemişim ^^
  Ayrıca çok teşekkürler yektam, ablam, arkadaşım, canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımm sevmek ve sevildiğini bilmek güzel duygular. toplaşalım hemenn

   Sil
 4. Bende hala çevremdeki insanlara Blog arkadaşlıklarının sıcaklığından bahsederim Yektam Evet artık yazmıyorum ama Blog arkadaşlığı oluyor :)

  YanıtlaSil
 5. aslı beni şaşırttın seni görmek çok güzel, malesef yazmadığın için artık görüşemiyoruz. :)

  YanıtlaSil