18 Mayıs 2016 Çarşamba

Yanakta Gamze Sever misiniz ?

Tamam hemen kim sevmez ki demeyin, Evet  bayan olsun erkek olsun bi sempatiklik katıyor. Belki gülüşünüzü güzelleştiriyor. 

Peki gamzeli olmak bir ayrıcalık mı ?


Gamzesi olmayan kişilerin zorla gamzem var bak işte şurda diye binbir şekle girdikleri, dudaklarını yüzlerini garip garip şekillere soktukları, bütün uğraş yanakta bir çuikur oluşturmak. 

Şahsen yüzümde birkaç tane gamze olduğu için insanların böyle kılıktan kılığa girmelerine bir anlam verememekle beraber bana bu durum komik geliyor.

Öyle özenilecek birşeye sahip olduğumu hiç düşünmedim. Gamzelerim görünsün diye abartılı gülüşlerde bulunmadım. ( gerek yok zaten çok belliller ) hatta bazen görünmesin diye uğraştım. Güldükçe yanağınızın ortasından aşağı doğru uzanan bir çukur ve çizgi bana göre. 

Ama gamzelerimden kaynaklı bir çok garip durumda kendimi bulduğum olmuştur. Misal kursa bir kızın benimle selfie çekinmek istemesi. Neymiş efendim arkadaşlarına hava atacakmış, diyecekmiş ki ; 
" yanağında üç gamzesi olan bir arkadaşım var."  

Yine bir arkadaş ortamın da, gamzelerin ne güzel denmesine karşılık, başka bir kızın "aaa senin gamzen mi var, hiç dikkat etmemiştim" demesi. konuşurken bile ortaya çıkan üç tane çukuru görmemesine ben fesatlık deyip geçiyorum. 

Gamzelerini daha çok belli etmelisin, ya sen gamzelerini kullanamıyorsun ah onlar bende olacaktı ki diyenlerimi ararsınız. 

Arkadaşlar gamze deyip geçmeyin, onun bile bir duruşu var. Kimisine acayip çok yakışıyor ben bile böyle gamzelerim olsaydı diyorum. Çünkü kendi gamzelerimi sevmiyorum.

tamam bulmuşda bunuyor diye yorum yapmayın. Evet çoğu insanda 1 tane bile olmayıp bende 3 tane var ama gel gör ki pek sevmiyorum. Çünkü sevdiğim gamzemin olduğu yanağımdan fotolarda güzel çıkmıyorum.  Hayır diğer yanağımda ki gamzelerin de duruşunu pek beğenmiyorum.

3 yorum:

  1. Gamzeleri olan insanlar hep bir tatlı gelmiştir bana :) Annen falan parmağını sokmak istemiyor mu mesela :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. parmak sokma olayını zaman zaman yaşıyorum :))

      Sil