11 Mayıs 2016 Çarşamba

Whatsapp Artık Bilgisayar da

whatsapp olmasa halimiz nice olurdu kimbilir. Net üzerinden anlık mesajlaşma ile SMS devrini bitirip kendi devirlerini yarattılar. 

Telefon şirketlerine para ödemeden, net üzerinden;görüntülü konuşma, telefonda konuşma ve en çok kullandığımız mesajlaşma ile hepimizin can damarı oldu. Whatsapp benzeri bir çok uygulama var evet ama en çok tercih edilen uygulama whatsapp, Belki bu uygulamaya alıştığımız içni böyle bilemiyorum.

Whatsapp kendi özelliklerini geliştirerek telefondan pc ye sıçrama yapıyor. Hatırlarsınız eskiden hepimiz messenger kullanırdık, akıllı telefonlarla beraber messenger devri sona erdiği gibi yerini skype uygulamasını barıkmıştı. Şimdi pc üzerinden de kullanıcılarına ulaşmayı hedefleyen whatsapp kendi altın çağını sürdürcek gibi görünüyor.

Bugün okuduğum habere göre, whatsapp uygulmasını tarayıcı gerektirmeden kullanacağız.  Çalıştığmız yahut gezidğimiz tarayıcının arka planında whatsapp olmayacak. Windows 8'in altında ki sürümlerde çalışmayacağı söyleniyor.

"Uygulama şu an Windows 8'in altı Windows sürümlerinde çalışmıyor. Yeni sürüm Windows ve Mac OS kullananların QR kodunu taratmaları gerekiyor; tıpkı Whatsapp Web'de olduğu gibi. Böylece Whatsapp'a bağlandığınızda bildirimler de aynen diğer uygulamalarda olduğu gibi ekranın sağ alt bölümünde görülecek." 
Bu bölüm alıntıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder