9 Mayıs 2016 Pazartesi

The Librarians

Efsane Avcısı  filmini bilir misiniz ? 3 Seri olarak  gösterime girmişti, İlk seri 2004 - 2006 ve 2008 yıllarında yayınlandı. Başrolde izlediğimiz Noah Wyle kütüphaneciyi canlandırıyordu ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan efsanelerde adı geçen objeleri toplayıp kütüphaneye götürmekle görevli full zeki arkadaşımızdı. 

2014 yılında bu seri film The Librarians - Kütüphaneciler olarak dizisi çekilmeye başlandı. Başrolde yine Noah Wyle yer alıyor. Bu adam bana ultra sempatik geliyor ki bunda film ve dizinin katkısı büyük olabilir.
Dizi de filmden farklı olarak,  Flynn dışında 3 birbirinden süper ve farklı zekaya sahip kütüphanecimiz daha var.

Kalite olarak orta yapım diyebilirim, efektler fena değil, daha çerezlik bir dizi. Filmde ki ana konuya bağlı kalarak, kütüphaneciler bir yandan efsaneevi objeleri toplarken diğer yandan kötülerin dünayayı ele geçirme planlarına karşı koymaya çalışıyorlar. 

Ve dizinin ana teması, Büyü gerçek ve şu anda dünya ya yayılıyor.Gerek mitolojiden gerek hikaye kitaplarından gerekse shakespeare de ki kötü karakterlerden bazıları büyüyü kullanarak dünyayı ele geçirmeye çalışıyorlar

Dizi de 2 sezonu arkada bıraktık. Her sezon 10 bölümden oluşuyor. Ve izlenebilir bir dizi diyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder