5 Mayıs 2016 Perşembe

Selamun Aleykum Pekin

İg de tesadüfen karşıma çıkan bir sahne sonrası izlenecekler arasına not almıştım. Dün akşam da müsait bir vaktim olunca sessizlik de bölünmeden izlemek istedim. bende bıraktığı etki hemen hemen devam ediyor diyebilirim. 

Endonezya yapımı film, (endonezyalılar bu ara sosyal medya da da oldukça popülerler bu konuya daha sonra ayrıca değineceğim) Film 96 dk sürüyor ve biraz spamlı bahsedebilirim.

Esma, nişanlısının onu aldattığını öğrenince, kariyerine odaklanır ve pekine gider. Pekin de tur rehberi zahong when ile tanışır. Müslüman olmayan zahong ile esma arasında başlayan arkadaşlık, esmanın beklenmedik hastalığı ile endonezya ya dönmesi ile farklı bir yola girer.

Yanılmıyorsam dünya da en fazla müslüman nüfusa sahip ülkelerden birisi endonezya , hal böyle olunca da dini unsurlar da filmlerinde yer buluyor. Ve kore yapımlarına dair gönderme bu film de de yerini almıştı. Öyle düşünüyorum ki koreliler dünya çıtasını oldukça yükselttiler, ne olacak bu bekar kızların hali diye düşünmeden edemiyorum.

fotoğraflarda ekran görüntüsü almak yerine telefonla çektiğim için oldukça kötü ama yine de okunuyor.
keyifli izlemeler diliyorum ve eğer ilginizi çektiyse mutlaka izleyin derim.


1 yorum: