16 Mayıs 2016 Pazartesi

Öfke Nasıl Yenilir ?

Öfkenizi nasıl yenersiniz sayın okur. Ya da yenebiliyor musunuz ?

Kendimden misal benim öfke sorunum var, birden kan beynime sıçrıyor derler ya öyle oluyorum, elim ayağım boşalıyor. Vücudumun kan akış şekli değişiyor resmen. Yen öfkeni diye telkinde versem kendime, La havle de çeksem öfkemi yenmekde zorlanıyorum. 

Öfkeli anıma denk geldiyseniz gerginliğimden herkes nasibini alıyor.  

Tahammülümün bittiği nokta oluyor.

Geçen bir arkadaşımla görüşcektik, dedi ki enerjim düşük, gerginim, negatiflik saçıyorum, böyle anlarda görüşmemeyi tercih ediyorum ki karşımda ki de benden o kötü enerjiyi almasın.

Düşününce ne kadar doğru geldi, ben bunu hiç uygulamamıştım, benim sinirimden herkes nasipleniyordu.
E tabi sonra yekta sinirli ve gergin diyorlardı benim için.

bende hayatımda bunu bugün uygulamaya başladım, arayan arkadaşıma çok gerginim konuşurken kırabilirim sonra görüşelim dedim, tmm dedi. 

Başka birisi ısrar etti neden sesin böyle kötü diye, abi gerginim işte, " sonra" diyorum hala soruyor, gel de iyice sinirlenme, Karşındaki insan sana gerginim sonra konuşalım diyor neyine ısrar ediyorsun,

Geçenlerde öğrendim ki, iş yerindeki bazı kişiler benden çekiniyormuş, korkuyorlarmış, azarlıyormuşum. E o zaman bana yalan söylediğini bildiğim halde aynı yalanda ısrarcı olma ki azarı yeme. 

Sayın okur hala çok gerginim, çok fena saydırmak istiyorum herkese...

Yavaş yavaş değişirsiniz bu işlem öyle yavaştır ki ne arada değişip farklı bir insan olduğunuzu anlayamazsınız. Ben ne zaman böyle oldum sorusu karşısında susar kalır düşünmeye başlarsınız.

Bence herkes aptal, ya da çoğu insan aptal ve biliyorum stres beni hasta edebilir ki ediyor da zaten.

Tahammülümü nasıl genişletebilirim hiç fikrim yok. Ve yine diyorum aptallıktan geberen insanlar var.

1 yorum:

  1. Merhaba:)Yazınızı okurken kendimden bir şeyler gördüm. Bende birine karşı sabrım tükendiğinde Allah'ın bana karşı ne kadar sabırlı olduğunu düşünüp öfkemi yenmeye çalışıyorum. Çoğunlukla da işe yarıyor:)

    YanıtlaSil