31 Mayıs 2016 Salı

Haven Dizisi Finalinde Neler Oldu

2010 yılından bu tarafa eksiksiz takip ederim. Favori dizilerim arasında yer alırdı kendileri. 5 sezon boyunca kendilerini takip ettirmeyi başardılar. Bunda Stephen King'den Colorado Kids kitabının uyarlaması olmasının da katkısı büyük olabilir. 

Gerçi Küre dizisi de Stephen King uyarlamasıydı ama o diziyi yarım bırakmıştım. 
Şimdi yazınca fark ettim başlayıp sonunu gördüğüm dizi sayısı pek de çok değil. Genelde sıkılıp yarım bırakıyorum. Yarım bıraktığım dizilere bir ara değinmem gerek sanırım.

Haven dizisi her sezon güzel süprizler yaparak acaba yeni sezon nasıl başlayacak, neler olacak diye hep ilgimi çekmiştir. Finalini de yine aynı merakla bekledim ancak işlerimin yoğunluğu araya giren başka mevzular derken, son 4 bölümü izlemeye yeni fırsatım oldu.

Bu dizide böyle başına bir oturunca peş peşe gidiyor bölümler,  45 dk lık yapım olmasına rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz, dizi öyle akıcı ki olayların içine çekip kendinizden geçiriyor sizi.. 

Son 4 bölüme değinelim biraz,  olaylar iyice çözüldü, ama finali nasıl bağlayacaklar nasıl olacak diye merak ediyordum.  izlediğim en iyi finallerden biriydi, konuyu çok iyi bağladılar. Hiçbirşey hava da kalmadı ki sonu hava da kalan, ucu açık izleyiciye bırakılmış yapımlardan hoşnut olmuyorum.

Dizi de beni etkileyen kısımlardan birisi Duke'ün ölmesiydi.Yaşadıkları kasabayı kurtarmak için hepsi birçok fedarkarlığa katlandılar.

Audrey Parker'in geri dönüşünü bekliyordum ama paige olarak değil. Neden böyle yaptılarki derken o konuya da açıklık geldi. E bu kadar spam yeter, kalanını siz izleyin artık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder