30 Mayıs 2016 Pazartesi

Dua Etmeyi Biliyor muyuz ? Biliyor musunuz ?


Mustafa Kaya
240 sayfa
Fenomen Kitapları

Size Bir Sır Vereceğim kitabının devamı niteliğinde görünse de pek değil aslında. 
Peki nasıl oluyor o :) 

Arada yine size bir  sır vereceğimden alıntılar var, kitabın sonunda da  size bir sır vereceğim kitabında okuduğumuz Tarık karakterinin yolculuğuna kaldığı yerden nasıl devam ettiğine ilişkin ipuçları var ve yeni bir kitabında yolda olduğunun işareti verilmiş.

Okuyanlar hatırlar ilk kitapta suyun öneminden ve nasıl dua etmemiz gerektiğine değinilmişti. 
Bu kitapta da yine bize dua ipuçları, nasıl dua etmemiz gerektiği hatta esmaü'l -hüsna dan nasıl faydalanabiliriz, esmaül hüsna ile nasıl dua edilir bu 'öğretiliyor'.

Kitabı 2 bölüme ayırabiliriz, ilk kısım da su ve dua ilişkisi ve dua ile ilgili çarpıcı bilgiler veriliyor.

Misal diyor ki ; Dikkat etmen gereken en önemli husus, ettiğin dualardaki kelimelerin sonuçları. Yani, dua ederken kullandığın kelimelerin nasıl sonuçlar vereceği ve o sonuca giderken senin başına nelerin geleceğini tam olarak bilmen gerekir.  

sen muhteşem bir sanatkara el açıyorsun, sanatkarane dua etmelisin. duana özenmelisin.gelişigüzel dua etmemelisin.


2, bölümde esmaül hüsna kullanılarak nasıl dua edilir, Her esmaya uygun dua örnekleri var.

Misal ; El Bari C.C
Eşyayı ve her şeyin vücudunu, her şeyi birbirine uygun halde yaratan yani her şeyi düzenli bir şekilde yaratan anlamına gelir.

İşlerinde başarılı olmak istiyorsan, fıtratına uygun bir işte çalışman gerekir. Esnaf isen sana en uygun işlerin gelmesi sana huzur verir. İşlerinde başarılı hayatında huzurl olmak istiyorsan bilhassa dünyevi maddi işlerin için ellerini açarak Besmele ardınca alemlerin Rabbi olan Allah'a 'Ya Bari' diyerek dua edersen senin için daha güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır. 

Bu kitabı daha detaylı anlatmaya kalkarsam korkarım ki bütün kitabı buraya yazabilirim. En iyisi siz bu kitabı kısa sürede tedarik edin ve hem hayatınız hem dualarınız daha anlamlı bir hal alsın.


3 yorum:

 1. Size bir sır vereceğim çok güzeldi ama sanki biraz fazla ucu açık düşünceler vardı. Mesela su ile ilgili anlatılanları çok sevdim ama zaman kavramı çok fazla kafamı karıştı.

  Hem merak ediyorum, hem okumaya çekiniyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet zaman kavramı biraz farklı anlatılmıştı. ben o konuda bir düşünceye sahip olmaktan çekiniyorum bilmediğim bir konu. o yüzden okudum ve geçtim o kısma takılmadım. ben bu kitabı da sevdim

   Sil
 2. anlatıyordun ne güzel. yazsan okurdum vallahi :)

  YanıtlaSil