21 Nisan 2016 Perşembe

The Magicians

sihir sever misiniz peki ya büyü ? Her daim insanoğlunun bilinmeyen varlıklar, doğa üstü olaylara karşı ilgisi devam etmiştir. 

Bundan hasıl olsa gerek bilim kurgu ve fantazi yapımlar oldukça popüler ve kendine geniş yer buluyor.  Syfy kanalı da bu pastadan pay almak için olsa gerek The Magıicians dizisine bu sezon yayın hayatlarında yer verdiler. 

New york da gizli bir büyü okulu, aklınıza hemen  hogwarts gelebilir fakat burası mistik ortaçağ şatolarından değil bildiğimiz üniversite formatında. 

Qentin Coldwater isimli genç, yaşamış olduğu hayattan bıkmış depresyonun dibine vurmuş yalnız sorunlu kişilik. Tek kaçış yolu fillory adlı büyülük dünya da geçen kitapları okumak. Büyüye ve sihre karşı ilgisi var ama gerçekliğine inanmıyor ta ki yukarda bahsettiğim okulda kendini bulana kadar.

Okulda öğrenciler yeteneklerine göre sınıflandırılmış, o alanda eğitim alarak büyü güçlerini geliştiriyorlar. Okuldan atılanlar ise "cadı" olarak nitelendirilip, büyünün cazibesinden kopamayıp dış dünya da büyü faaliyetlerine devam ediyorlar. 

Dizinn şu anda 13 bölümü yayınlandı ben 10. bölüme kadar izleyip sıkıldım. orta halli bir dizi, ow muhteşem mutlaka izleyin diyemem, Hatta gerek bile yok sıkıcı bile diyebilirim dizi için. Blogcunun büyü için sözü
"Oysa ki yaşadığımız dünyayı tanıyabilseydik zaten bir sihir ve enerji akımı içinde olduğumuzu bilirdik. "


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder