20 Nisan 2016 Çarşamba

Fear The Walking Dead

The Walking Dead ekmeğini uzunca yeyip dizi devam ettiği süre boyunca da yemeye devam edeceği aşikar olan robert kirkman ve arkadaşları bununla yetinmeyip kıyamet nasıl başladı öncesinde neler yaşandı diyerek aynı coğrafya da farklı insanlarla paralel bir dizi oluşturdular. 

Fear the walking dead bizi olayların en başına götürüyor, virüs nerden olduğu bilinmeyen bir şekilde grip gibi insanlara yayılıyor.  Bu dizide de yine dram yönü ağırlıklı, insan ilişkileri ön planda tutulmuş. Fütursuzca bir zombi saldırısı ve onları avlayan insanlar yok, insanın insana her aşamada düşman olabileceğini anlıyoruz ve yine zombiler arasında insanlar birbirleriyle hayatta kalma mücadelesine girişiyorlar. 

6 Bölümlük ilk sezon geçen sonbahar döneminde yayınlandı, dizinin şu anda 2, sezonundan 2 bölüm yayınlandı. Olaylar yavaş,gerilimli bir şekilde sürüyor. 

dizinin yapımcıları walking dead ile ortak bir bölüm düşünmediklerini ilk sezonda belirtmişler. 

tırnak içinde belirtmeliyim ki "dizinin ana karakterlerinden birisi ailenin uyuşturucu bağımlısı çocuklarını aşırı derecede  johnny depp e benzetiyorum."

Dizinin ilk sezonunda karada başlayan madison clark ailesinin kurtulma mücadelesi, 2, sezon başında deniz de devam ediyor, fakat denizinde kara kadar güvensiz olduğunun farkına vardılar. Tabi bunun nedeni zombilerden çok deniz korsanları ve hayatta kalmak için birbirlerini zombiye dönüştüren insanlar. 

1 yorum:

  1. Ben izleyemem sanırım bu diziyi :( çok etkileniyorum

    YanıtlaSil