19 Nisan 2016 Salı

Ben Küçükken ve ben gençken ve ben yaşarken

Ben küçükken yada ben gençken, ortaokul - lise dönemlerin de yaptığımız ergen muhabbetleri o onu demiş bu bunu demiş, şu bu yüzden bu tribi atmış aman ne konuşur ne konuşurduk, sanırdım ki büyüyünce böyle şeyler olmayacak. Bu bize ergenliğin vermiş olduğu bir hal..

Ne kadar yanılmışım..

30 lu yaşlarımın başında bile hala bazen kendimi bu muhabbetlerin içinde buluyorum, hatta çok sevdiğim bir arkadaşımla ortada hiçbir neden yokken konuşmuyor olmamız gülümsetiyor beni. İnsanlar sorsa neden konuşmuyorsunuz siz diye inanın verilebilecek tek bir cevap bile yok, anlamsız yere tripleşiyoruz, birbirimize gıcıklık yapıyoruz. Anladınız siz mod = ergen.

Bitmiyormuş yani bu muhabbetler, aman ne saçma ne saçma mevzular. 30 lu yaşlarda insanların konuşacak daha önemli mevzuları olmalı, mesela insanın arkasından atabileceği bir kaynanası olmalı. Kocişinin pis huylarını anlatmalı. Ya da bebiklerinin huysuzluklarını, evet çevremde bunlarda konuşuluyor ama mod= ergen'e bir yerde uğruyorsunuz.

Durumu fark edince mod=ergen muhabbetini yapıp gülüyoruz kaldığımız yerden devam ediyor arkadaşlıklarımız, e 30'ların bu kadar artısı olsun artık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder