22 Ocak 2016 Cuma

Meğer Artık Karne Verilmiyormuş, Heycan da yokmuş.

Öğretmen arkadaşla konuşuyorum, karne olayını nasıl yapacaksınız , e okullar tatil nerde, nasıl verilcek, nasıl yapıcaksınız diye. Demesin mi isteyen okuldan gelip alacak ya da dönüşte dağıtırız....Niye şaşırdığımı az sonra görceksiniz.

Yeğenimi de aradım naptın karneni, daha almamış ama notları belliymiş zaten, karne almaya gerek yokmuş muş. 

Benim bilmedğim e-okul sistemin de zaten karneler belliymiş. Aman ne heycanı kaldı şimdi.

 Lise son sınıftayken bile o ara tatili ve yıl sonunu hevesle beklerdim, Karne notlarım nasıl acaba, hangi ders kaç not düşmüş. Hoca kanaat notu kullanmış mı. ay bi heycan bi heycan bende. Hele Teşekkür belgelerini aldıkça yehuuu modunda oluyordum. ki hala sınav notlarımı büyük merakla beklerim. 

Yakın zaman da kazandığım çokk önemli  bir sınav var mesela, Allahım hergün kontrol ediyordum açıklandı mı diye. Sonra yolda hızlı hızılı eve doğru yürürken bi mesaj geldi bana, "kazandınız" diye, doğrumu okuyorum diye 5-10 kez okumuşdur. Hatta ekran görüntüsünü felan aldım. İnanmadım hemen gittim evde sonuç sayfama baktım. Öyle yani ben bu konular da heycanlı bi tipim.

8 yorum:

 1. Merhaba çok haklısınız gerçekten de çok saçma oldu . Karne günleri ne güzel, ne kadar heyecanlıydı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nesrin şimdi o heycanı yaşayamıyorlar yaşamak da istemiyorlar bence.

   Sil
 2. Ne kadarda haklısın cnm eskiden karne heyecanı vardı. Gerçi bu durum aileler için çok iyi oldu. Her açıdan takip edilebiliyor çocuklar.
  e karneyi de bende birkaç saat önce öğrendim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aileler için iyi tabiki ama çocuklar açısından kötü karne üzerinde not düzeltme bile yapamicaklar artık :)

   Sil
 3. biz lisede karnemizin üzerine birbirimize notlar yazardık. hatıra defteri gibi olurdu. annem sinir olurdu, bu karnenin hali ne böyle diye.
  ilkokuldan beri tüm karnelerimi de saklamıştım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ah değil mi ne güzeldi. bazı şeylerin öylece kalması gerekiyor.

   Sil
 4. Heyecansız, duygusuz bir dünya :( Herşey gittikçe daha da sanallaşıyor. Evet bazı şeyler kolaylaşıyor ama kaybettiklerimizin yanında değer mi? demeden edemiyorum.

  YanıtlaSil