14 Ocak 2016 Perşembe

Devletten Evlilik Desteği

Az önce gazete manşetin de bu haberi gördüğüm de "bakalım hangi ülke evlilik dışı ilişkileri ortadan kaldırmak için insanları evliliğe teşvik ediyor" düşüncesi hakimdi. Habere tıkladım ki meğer bizim ülkeymiş.

16 Nisan da başlayaşacak uygulamaya göre 27 yaşının altında evlenen "gençlere" devlet her bir eş için 5,000 tl lik yardım da bulunacakmış. + çeyiz yardımı da varmış.

Demek oluyor ki daha 30 yaşınıza bile gelmeden yani 20'lerin sonundayken devlette, gençlerden - orta yaşına girmeye başlayan kişilerden ümidini kesiyor. "Bunlar zaten bu yaşa kadar evlenememiş bundan sonra da evlenmezler, ha şeş kaza evlenen varsa da banane o yaşa kadar birikim yapmıştır kendisi evlensin diyor " belki de.

28 yaşındaysanız bile bildiğiniz "kazana" düştünüz. Devlet baba size para vermicek.

Bakalım evlilik oranların da artış yaşanacak mı bu uygulamayla, ee kızlar erkekler ne duruyorsunuz koşun gidin nikah dairesine önceden yerinizi ayırtın, devlet baba para vercekmişşşşşşşş.

6 yorum:

 1. amaannn ağlaycam ya:) çok bozuldum ah devlet baba alacağın olsun!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sen devletin ilgi alanın da değilsin artık :P

   Sil
 2. Eminim bu haberi okuyup 28 den önce evlenenler, boşansak da eşlerimizle tekrar mı evlensek-28'e yetişiriz diye düşünüyorduk hahhaha mesela şuan bana öyle oldu :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahahah canım bekleseyip bu yaz evlenseydin bak :)

   Sil
 3. 27 yaşının altında evlenenlerden 5 yıl evli kalma sözü de alsın bari..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sus sus deme duyar onu da yaparlar, Akıllarına gelmemiştir bak yoksa 3 çocuk 5 yıl evli kalma sözü de alabilirler yani

   Sil