18 Ocak 2016 Pazartesi

Akıllı Telefonla Olan Sınavım

Bu konu da artık bir tek benim zorluk çektiğimi düşünüyorum. Mevzu şu sayın okur, eskiden bildiğimiz ki hala elime geçse de kullansam diye baktığım Nokia 3310 gibi telefonlar da yazmak ne kadar kolaydı. Yani tuşlu telefonlar da yazmak kolaydı. (galiba eski telefonları özledim, ne güzel şarzı hiç bitmezdi) 

Ekrana bakmadan dahi mesaj yazabiliyorduk öyle değil mi ? Ya şimdi öyle mi , dokunmatik ekranlar da mesaj yazmak benim için tam bir işkence,yazamıyorum. Kocaman kalın parmaklı amcalar bile takır takır düzgün mesaj yazıyor benim yazdığım mesajları okumak için arkadaşlar yakın da tercüman araycaklar. 

Önceden dilimden Nabrut anlıyordu ama artık oda okuyamıyorum diye şikayet ediyor. Yazamıyorum, kendimi ifade edemiyorum, hep anlamsız cümleler çıkıyor, söylemek istediklerim gerçek anlamlarını yitiriyor. 

Sanırsın kocaman kalın parmaklarım var, neden "k" tuşuna basmak isterken hep "j,l,m,ı,o " tuşlarından birine değiyor elim. Birde "İG" de uzun uzun yazanlar var, hatta noktalama işaretine dikkat edip yazanlar var ya işte sizin önünüzde  saygıyla eğiliyorum.

Kendimi ise bu konuda umutsuz vaka olarak görüyorum.

4 yorum:

 1. :)))
  eski telefonlarda mesaj yazmanın da bi keyfi vardı di mi. tıkır tıkır tıkır ses çıkardı.
  bozma moralini, başlarda travma etkisi yaratmadığı kimse olmadı.
  sonra alışıyorsun.
  t9 açıksa hele, telefon kendi istediğini yazıyor, senin istediğini diil :)
  biraz zaman ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Narçelen birkaç yıldır hala alışamadım, artık benim mesaj yazdığım kişiler bana uysun napimmm dime. T9 kapattım evet o açıkken benden bağımsız takılıyordu

   Sil
 2. Akşamları 10dk kendi kendine egzersiz yap,hergün bir paragraf:) Yazarsın ya nolucak:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bak bunu hiç düşünmemiştim, bahara bakkkk :):)

   Sil