16 Aralık 2015 Çarşamba

Yine Yılbaşı Sendromuna Girdik

Her sene noel ve akabinde yılbaşı gelince ülke olarak sendromumuz depreşiyor. Yine her sene olan tartışmaların ortasın da kendimizi buluveriyoruz.

Sosyal medya'dan görüyorum ki bu tartışma heryere sıçramış durumda. İnstagram , Twitter , Facebook hala başlamadıysa yakında Blogger'lar da. 

Bir taraf tebliğ yaptığnı savunurken diğer taraf size ne kısmında. Bir başka kesim ben yılbaşı kutluyorum noel değil derken başka bir taraf ben yılbaşı renklerini seviyorum der. Ve başka bir taraf başka bişi söyler... 

Ve bu tartışmalar 1 Ocak gününe kadar devam eder.

Yine sosyal medya da dolaşan çok komik karikatürler var. Görünce gülmemek elde değil, bu sabah gördüğüm bir tanesi noel baba diye adlandırılan kişi,  bir çocuğa yazık sizin ak sakallı dedeniz yok mu diye soruyordu ?  Bizim rüyalara giren oldukça popüler bi aksakallı dedemiz var oysa ki..

 Ben bu kısmın izleyen tarafında yer alıp  inanış ve fikir yapıma göre bu süreci kendimce yaşıyorum. 

Şöyle bir hadis var ve bu duruma düşmekten hayatımın her anında korkuyorum, Sadece NOEL - YILBAŞInda değil !!!

"Kim bir kavme (topluluğa) benzemeye çalışırsa o, onlardandır."
 Ebu Davud.

Ve bilmeyenlere - öğrenmek isteyenlere evet anlatılabilir yada kişi fikri yoksa kendince araştırıp doğru bilgiye ulaşabilir, ama türkiye de yaşıyoruz diye herkesin müslüman olacak diye bir kayde yok, ve bunun için insanların birbirini eleştirmesine, hararetli tartışmalara girmesine ve bazen kafir!! olarak nitelendirmisini ise üzülerek izliyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder