29 Aralık 2015 Salı

Tesettürle - Fotoğraf Arasında Benzerlik Bulma

Tesettüre dair eleştirileri  sosyal medya'dan pek yapmam. Hatta hiç yapmam.  Eleştirilerimi arkadaşlarımla kendi aramızda ki konuşmalar da yaparız. Kendimizce de hatalı olduğumuz yerler varsa düzeltmek adına. 

Ama bunu görünce dayanamadım ve bu fotoğrafın altına yorum yaptık arkadaşımla beraber. Her yaptığımız yorum silindi, sakın yanlış anlaşılmasın eleştirmedik, kötü birşey yazmadık. sadece yazdıkları ilk cümle ve paylaştıkları fotoğraf arasında ki ilişkiyi anlamaya çalıştık, olmadı.

"TESETTÜR FİRMALARININ İLK TASARIM OFİSİ OLARAK TANDIĞINIZ" diye başlayan cümle ve yanında ki görsel. Göz tabi ki tesettür ve görsel arasında gidip geliyor. Ben epey inceledim ama tesettür ile görsel arasında benzerlik göremedim.

Benim göremediklerimi sizin bana göstermenizi rica ediyorum.

Bunun dışında şu anda arkadaş tavsiyesi ile okuyor olduğum Fatma Barbarosa ait bir kitap var ki ŞOV ve MAHREM isminde ondan biter bitmez bahsetmeyi çok istiyorum. Tam da bu keşmekeşe açıklama getirecek seviyede. 

Kendi adıma çok üzülüyorum, bilinç altımıza tesettürün bu şekilde de olabileceği algısını yerleştirdikleri için.
4 yorum:

 1. Aynen katılıyorum
  Yasaklayarak bitiremedikleri tesettürü, hakiki anlamından uzaklaştırarak bitirmeye çalışıyorlar :( Gençlerimiz de buna gönüllü olarak hizmet ediyor :(
  Allah sonumuzu hayretsin

  YanıtlaSil
 2. :))))))))))))))))))))))))))))))))
  kafası karışıklar ülkesi.
  yorum yapmasam iyi olur galiba..

  YanıtlaSil
 3. Resiminde oluşumunda tesettürle, ayetle alakası yok arkadaşım. Müsterih ol.
  Kitap yorumunu dört gözle bekliyorum

  YanıtlaSil
 4. O arkadaş benim sevgili okurlar (gözlüklü smiley) vuhhuu disco discoo:)

  YanıtlaSil