17 Aralık 2015 Perşembe

STAR WARS YENİ BİR UMUT

Star Wars Güç Uyanıyor bugün gösterime giriyor, ilk gösterime malesef bugün tiyatroya gideceğim için gidemiyorum. Birkaç gün içerisin de gitmeyi planlıyorum böylece seriyi de bitirmiş olacağım.
Seri film izliyorsanız eğer en baştan izlemelisiniz ki konuya hakimiyetiniz olsun, bu kim nerden çıktı haydaa sen de kimdin gibi düşüncelere maruz kalmak istemiyorsanıız. 

Star Wars Yeni Umut Bölüm 4 1977 yapımı, Film sonradan yapılan takviyelerle hd kalitesine yükseltilmiş. Tabi ilk üçleme de harrison ford gibi bir etken de olunca filmi mutlaka izlemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

İlk filmde bilmeniz gerekenler jedi savaşçıları tarafından kontrol edilen güç ( bütün evreni kapsayan metafizik enerji)  "Güç", kullanıcılarına, telekinezi, kehanet, öngörü, zihin kontrolü gibi çeşitli doğaüstü yetenekler bahşeder ve refleksler ve hız gibi pek çok fiziksel özelliğin gelişmesini sağlar.
Ayrıca yıldız savaşları kurgusal bir galaksi de geçer. Bir çok galaksi - gezegen ve pek çok uzaylı yaratık tasvir edilmiştir. Ve tabi onlara bir çok alanda yardımcı olan robotlar.

Prenses leila ve isyancılar yıldız gezegeninin planını ele geçirmiştir ve darth vader leilanın peşindedir. Prenses leila, planları bir mesajla beraber obi- wan kenobi yaşayan son jedi'ye gönderir. Obi wan kenobi - Luke Skywalker'dan yıldız gezeninin yok etmek için yardım ister ve luke için jedi olmanın önü açılır.ikilinin  yolları  onlaı yıldız gezegenine götürecek olan korsan pilot solo (harrison ford) ile kesişir. Yıldız gezenin de , Luke , obi wan ve dark vater'in dövüşmesini izlemek zorunda kalır, obi wan kendini sonsuzluğa bırakır ve güç Luke Skywalkere geçe. Luke isyancılar ve arkadaşlarıyla beraber yıldız gezenini yok eder.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder