12 Aralık 2015 Cumartesi

She Was Pretty

Yaklaşık yaz'dan beri çok yoğun ve yorucu günler geçirdiğim için kore dizilerine ara vermiştim. Sakinlediğim günler de tekrar bir dizi izleyim dedim ve nabrut'un önerisiyle Swe Was Pretty dizisin de karar kıldım.

Konusu vs vs bunlardan bahsetmek istemiyorum eğer nabrut'un bloğunu ziyaret ederseniz kendisi bu işin duayeni zaten herşeyi didik didik yazıyor. 

Tekrar dizi izlemeye başlayınca fark ettim ki önceden gözlerde kalp şeklin de izlediğim romantik komedi dizileri artık çocuk dizisi gelmeye başladı. Yani kendilerine göre bir özgünlükleri yok artık, her dizi de aynı sıradan klişeler, ruhu kaybettiler bence. Aynı kelimeler, aynı sahneler bir yerden sonra, bir sonraki sahne de ne geleceğini, ne söyleyeceklerini ,nasıl bakacaklarını, oğlan kızın kolunu nasıl hızlıca kendine doğru çekecek tahmin ediyorsunuz.

Bu dizi de ki tek güzel şey hye jin ve ha ri'nin özenilesi hatta kıskanılası arkadaşlıklarıydı ki bu da bildiğiniz ütopya. Sadece kore dizisin de olacak cinsten. 

dizi 16 bölüm ve ben 12 bölümü zor izleyip 16. bölüme geçiş yaptım, bu dizilerin güzelliği burda bölümler arasın da atlayın sahneler arasın da atlayın hiçbişi kaçırmıyorsunuz, dizinin başlangıç anından itibaren sonu belli oluyor. Her zaman esas kız ve esas oğlan sonun da evlenir yada birleşir. Ama bu finalleri bile doğru düzgün yapamıyorlar. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder